Ivan Dorian Molnar • subota, 18.10.2014.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić bio je na visini zadatka protiv Eviana, kojeg je Monaco u 10. kolu Ligue svladao s 2:0. Skok na četvrto mjesto ubilježio je Saint-Etienne, gostujućom pobjedom protiv Lorienta...

Subašić u sjajnoj formi

U posljednjih šest utakmica Monaca Danijel Subašić primio je samo dva pogotka. Nesavladani vratar u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo još je jednom bio na visini zadatka, protiv slabašnog Eviana, koji je na Stade Louis II kapitulirao s 2:0. Već u drugoj minuti momčad iz Kneževine prema naprijed „lansirao“ je Joao Moutinho, realiziravši jedanaesterac nakon što je Sorlin igrao rukom u kaznenom prostoru. Bolju igru Monaco je „naplatio“ još jednim pogotkom, točku na „i“ tek četvrte ovosezonske pobjede crveno-bijelih stavio je Carrasco u 70. minuti.

Saint-Etienne visoko, kiks Lillea

Zanimljivo je bilo i u ostalim susretima 10. kola. Bastia je uhvatila vrijednu pobjedu na gostovanju kod Nice. Claudeu Makeleleu „stolicu je smirio“ Ayite, koji je Korzikancima u 51. minuti donio puni plijen.

Neočekivano je kiksao Lille, izgubivši na svom terenu od „fenjeraša“ Guingampa s 2:1. Saint-Etienne skočio je na četvrto mjesto, vrijednom gostujućom pobjedom kod Lorienta, koju je zelenima donio Lemoine tri minute prije kraja. Bodove su podijelili Metz i Rennes te Nantes i Reims, koji su odigrali 0:0, odnosno 1:1.