Zimski sportovi

Branimir Korać, HKBS • srijeda, 22.10.2014.

NHL večer donijela je niz zanimljivih susreta, a čak pet ih je odlučeno nakon regularnog dijela. U zanimljivoj večeri najuvjerljiviji bili su Blackhawksi koji su visoko svladali Flyerse...

Montreal Canadiensi upisali su pobjedu na domaćem ledu protiv Detroit Red Wingsa u produžetku s 2:1. Red Wingsi su imali dugo pobjedu u rukama, Henrik Zetterberg doveo ih je u vodstvo, ali tri minute prije kraja regularnog dijela isplatio se pritisak prema golu Jimmyja Howarda (34 obrane) i Alex Galchenyuk potvrdio je sjajnu formu golom za poravnanje. Odvelo je to utakmicu u produžetak gdje je David Desharnais donio pobjedu Canadiensima.

Philadelphia se nije dobro provela u Chicagu. Blackhawksi su u dvije minute riješili utakmicu, sredinom prve trećine golovima Saada, Kanea i Bickella pobjegli su na 3:0 i uz raspoloženog Anttija Raantu na golu (32 obrane), nisu imali problema protiv gostiju. U posljednjoj trećini Patrick Kane je svojim drugim powerplay golom samo završio posao.

U produžetku je slavila Tampa koja je u gostima s 2:1 svladala Calgary. Vrlo tvrda utakmica s ukupno samo 44 udarca na gol otišla je na stranu Lightninga koji je iskoristio pogrešku domaćina i preko Ondreja Palata u produžetku odnijela pobjedu. Calgary je vodio od početka posljednje trećine pa sve do dvije i pol minute prije kraja kada je Valtteri Filppula odbijanac spremio u gol.

New Jersey Devilsi mogu žaliti za pobjedom u susretu protiv Rangersa. Prednost od 3:1 na deset minuta do kraja susreta nije im bila dovoljna, Chris Müller i Rick Nash vratili su Rangerse u igri i osigurali produžetak gdje im je Kevin Klein donio pobjedu. Nash je u ovom susretu postigao već osmi gol ove sezone čime je izjednačio rekord Rangersa po broju golova u prvih sedam utakmica sezone.

Pobjedu su upisali Bruinsi i to preokretom u posljednjoj trećini protiv Sharksa. Vodio je San Jose s 3:2 na ulasku u posljednju dionicu, ali Seth Griffith i Gregory Campbell preokrenuli su rezultat da bi David Krejči s igračem manje završio priču 25 sekundi prije kraja. Maple Leafsi su odnijeli pobjedu u gostima kod Islandersa uz dva gola Phila Kessela u sjajnoj drugoj trećini za goste koji su postigli čak četiri gola u tom razdoblju.

Težak poraz upisali su Canucksi u gostima kod Starsa sa 6:3. U poražavajućoj večeri za Ryana Millera, Vancouver je već nakon 22 minute gubio s 5:0 i povratka nije bilo. Do pobjede nije uspio niti Colorado koji je za svega tri minute okrenuo susret protiv Panthersa koji su ipak izborili produžetak i tamo slavili s 4:3.

NHL:

Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 2:1 OT (0:1 Zetterberg 34., 1:1 Galchenyuk 57., 2:1 Desharnais 61.)

Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers 4:0 (1:0 Saad 12., 2:0 Kane PP 13., 3:0 Bickell 14., 4:0 Kane PP 44.)

Calgary Flames - Tampa Bay Lightning 1:2 OT (1:0 Wideman PP 42., 1:1 Filppula 58., 1:2 Palat 63.)

New Jersey Devils - New York Rangers 3:4 OT (0:1 Kreider PP 8., 1:1 Jagr PP 14., 2:1 Henrique PP 35., 3:1 Merrill PP 41., 3:2 Müller PP 50., 3:3 Nash 55., 3:4 Klein 63.)

Boston Bruins - San Jose Sharks 5:3 (1:0 Marchand PP 14., 1:1 Couture PP 17., 2:1 Krug PP 27., 2:2 Couture 37., 2:3 Thornton 37., 3:3 Griffith 45., 4:3 Campbell 51., 5:3 Krejči SH 60.)

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 2:5 (1:0 Leddy 3., 1:1 Van Riemsdyk 9., 2:1 Tavares PP 16., 2:2 Kessel 30., 2:3 Polak 32., 2:4 Clarkson 37., 2:5 Kessel 38.)

Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes 3:1 (1:0 Ladd 2., 2:0 Lowry 3., 2:1 Tlusty PP 8., 3:1 Byfuglien 37.)

Nashville Predators - Arizona Coyotes 4:3 SO (0:1 Klinkhammer 4., 1:1 Ribeiro 13., 2:1 Ellis 26., 2:2 Yandle PP 32., 2:3 Erat PP 48., 3:3 Neal 49., Ellis)

Dallas Stars - Vancouver Canucks 6:3 (1:0 Garbutt 5., 2:0 Cole PP 18., 3:0 Seguin 20., 4:0 Benn 21., 5:0 Eakin 22., 5:1 Vrbata 24., 6:1 Cole 25., 6:1 Kassian 34., 6:3 Hansen 47.)

Colorado Avalanche - Florida Panthers 3:4 OT (0:1 Pirri 5., 0:2 Barkov 14., 1:2 Barrie PP 31., 2:2 Landeskog PP 32., 3:2 Tanguay 35., 3:3 Bergenheim 38., 3:4 Boyes PP 63.)