MAXtv Prva liga, 13. kolo, 26.10.2014, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2000

Mario Katušić • nedjelja, 26.10.2014.

Dinamo je vrlo lako došao do nove prvenstvene pobjede, s 5:0 svladavši nemotivirani i indisponirani Osijek, koji je djelovao kao da je ovu utakmicu došao odraditi, odnosno izgubiti što manjom razlikom. Na kraju to nisu uspjeli, nego su doživjeli pravu rezultatsku katastrofu.

Sam početak susreta dao je naslutiti Osijek koji je opušten došao iznenaditi i već nakon 20 sekundi Mile Škorić opasno šutira, no Eduardo je siguran. Dinamo prvi put prijeti u osmoj minuti, kad Duje Čop šutira u Mikulića. No, dvije minute kasnije, najbolji Dinamov strijelac je precizan. Iskoristio je kiks Saše Novakovića, koji loše reagira nakon ubačaja s desne strane, došao do lopte i pogodio.

Osijek je, unatoč zaostatku, nastavio igrati defenzivno, a uspio je i zaprijetiti u 19. minuti, no udarac Dugandžića nije bio dovoljno snažan, dok je s druge strane, minutu kasnije, u dobroj poziciji bio Pjaca, no nije se snašao. Nakon toga zatišje uz Dinamovu inicijativu, a tek u 31. minuti lijepo pokušava Šimunović nakon solo prodora, no šutira iznad grede.

Do odmora je još Soudani pogodio gredu nakon centaršuta Čopa, a Osijek je imao dobru akciju, no Šorša, nakon lijepog prodora, nije uspio provući loptu do suigrača i rezultat na odmoru je ostao 1:0.

Dinamo je u drugi dio ušao s dodanim gasom i vrlo brzo riješio susret. Pogodak za 2:0 došao je već u 51. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, skaču Škorić i Taravel, lopta u visokom luku ulazi u gol, a iako je pogodak pripisan stoperu Dinama, čini se da je zapravo riječ o autogolu Škorića, odnosno da je on loptu udario glavom. Dvije minute kasnije bilo je 3:0. Lopta je bila ubačena s lijeve strane, a Soudani nadvisuje Pavića i glavom postiže pogodak. Najbolju priliku za Osijek ima Dugandžić dvije minute kasnije, ali iz čiste situacije puca točno u Eduarda.

Četvrti pogodak došao je u 62. minuti. Soudani je nastavio „zlostavljati“ Pavića na lijevoj strani obrane gostiju, pretrčavši ga i ubacivši, a na drugoj vratnici je Fernandes koji zabija tek 20-ak sekundi nakon ulaska u igru. Dvije minute kasnije je raspoloženi Čileanac mogao doći do svog drugog pogotka, no njega je spriječila greda.

No, u 70. minuti bilo je 5:0. Soudani je još jednom okrenuo Pavića, lako ga se riješio, a onda zapucao s 20-ak metara od gola, no neobranjivo za Mikulića. Nakon tog gola Dinamo je povukao kočnicu, a najbolju priliku za šesti pogodak imao je Čop, kad je u 83. minuti izašao sam pred Mikulića, no vratar Osijeka je nešto uspio i obraniti. Tako je ovaj susret završio velikom pobjedom Dinama, koji je tako nastavio trend uvjerljivih prvenstvenih pobjeda nakon europskih debakla.

• Obrisan korisnik27.10.2014. u 19:41
    Jako zanimljivo, dok je Vaha bio trener i kad je Dinamo pobjedjivao "samo" s 1:0, onda ste pisali i govorili kako to nista ne valja, kakav je to Dinamo ako je Osijeku ili nekom drugom klubu samo zabio jedan gol!!!I sad kad Dinamo pobjedjuje protivnike s 2,3 i vise golova razlike i to ne samo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 19:38
    Kad se gaće skinu još na autobusnom kolodvoru u Osijeku drugačije ni ne može završit. Ako su ih uopće taj dan i obukli...
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 18:44
    e kurac je tako, to su mamićeve fore da bracu opravda. umjesto toga je trebao reči da nemaju obranu od kad nemaju pravog trenera koji to zna složiti, a zadnji takav je bio VAHA! jer ove gluposti protiv njih je bunker padaju u vodu samim tim što su protiv vahe igrali bunker u prvenstvu pa je opet... [više na forumu]
  • Captain Tsubasa26.10.2014. u 18:00
    Kažu obrana je Dinamova rak raka i to se vidi u Europi... Pa jebote, mogu dovesti Thiaga Silvu i Chielinia, bit će isti kurac. Kako da se obrana im uigra, kad svi u ligi protiv njih igraju bunker... Naravno da onda najebu kad odu u Europu