Ajaccio izbacio Montpellier, Bordeaux u derbiju bolji od Toulousea

Ivan Dorian Molnar • srijeda, 29.10.2014.

Prve utakmice šesnaestine finala Francuskog liga kupa donijele su jučer tri velika iznenađenja. Arles je na gostovanju svladao prvoligaša Reimsa, dok se protiv nižerangiranih klubova nisu na domaćem terenu bolje snašli ni Lens i Montpellier, koji su poraženi od Creteila, odnosno Ajaccia...

Bordeauxu pripao „Derby de la Garonne“

Iako su sredinom nastavka ostali bez isključenog strijelca Palloisa, nogometaši Bordeauxa stigli su do pobjede na gostovanju kod Toulousea. Pallois je pogodio u 17. minuti glavom, sedam minuta kasnije povisio je na 2:0 Contento poslije ubačaja Mariana, omogućivši Žirondincima miran odlazak na odmor. Usprkos brojčanoj inferiornosti, zabili su gosti iz Bordeauxa i treći pogodak u 68. minuti preko Diabatea. Sve što je domaćin uspio napraviti je zabiti počasni pogodak, kojeg je postigao Akpa Akpro šest minuta prije kraja.

Prvoligaši Montpellier, Reims i Lens „nokautirani“ od članova Ligue 2

Nogometaši Montpelliera ispraćeni su sa svojeg Mossona zvižducima nakon poraza od drugoligaša Ajaccia. Jedini pogodak za Korzikance postigao je Madri na isteku prvog dijela. Još jedan prvoligaš, Lens, također je doživio blamažu na svom terenu, izgubivši od Creteila, dok je član elitnog društva, Reims, nakon povratka u susret protiv Arlesa, poražen u produžetku s 3:2 unatoč činjenici da su drugoligaški gosti imali i igrača manje.

Mučio se i Caen protiv Clermonta, člana Ligue 2 sve do 121. minute. Onda je Mathieu Duhamel pogodio za konačnih 4:3 i donio klubu iz Normandije prolazak dalje. Lorient i Bastia bili su sigurni protiv Eviana, odnosno Auxerrea, dok je najuvjerljiviju pobjedu ostvario Nantes, koji je na svom terenu zabio „poker“ golova Lavalu.

Coupe de la Ligue, 1/16 finala, rezultati

Bastia – Auxerre 3:1, Caen – Clermont 4:3, Evian – Lorient 1:2, Lens – Creteil 0:2, Montpellier – Ajaccio 0:1, Nantes – Laval 4:0, Reims – Arles 2:3, Toulouse – Bordeaux 1:3