Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 29.10.2014, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300

Davor Mikulić • srijeda, 29.10.2014.

Ždrijeb Hrvatskog nogometnog kupa Lokomotivi je dodijelio vinkovačku Cibaliju, momčad s kojom nemaju baš previše uspjeha, no danas je situacija nešto sasvim drugačija. Zasluženo su Lokosi poveli 3:0 pogocima Mišića, koji je dvaput pogađao, i Bručića, ali gosti uspjevaju smanjiti preko Puljića i Perkovića...

Stjepan Kvesić
56'
11
Mladen Bartolović
63'
27
Marko Kraljević
84'
Dražen Pernar

Trener Lokomotive, Tomislav Ivković, ovaj je susret najavljivao kao najvažniji u dosadašnjem dijelu prvenstva. S druge strane, Cibalia vodi veliku borbu s Goricom i Interom za prvo mjesto u drugoligaškom društvu pa je u Zagreb doputovala s nešto izmijenjenim sastavom. To se i vidjelo odmah na početku jer su se domaći igrači postavili vrlo ozbiljno, sa željom da što prije dođu do pogotka.

Vrlo blizu vodstva bili su u 17. minuti, no udarac Šovšića zaustavila je vratnica. Pogodak je stigao zato deset minuta poslije, a strijelac je bio Petar Mišić koji je tako zabio svom bivšem klubu. Primio je Marićevu loptu i pogodio bez problema. Međutim, od 30. minute gosti su imali već dva pogotka zaostatka, a strijelac je ovoga puta bio Karlo Bručić.

Cibalia je opasnije zaprijetila tek preko Jakova Puljića koji je u 38. minuti pokušao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, no Sluga je to uspio obraniti.

Počelo je mirno u nastavku, ali od 52. minute domaćin je imao veliku prednost od tri pogotka nakon čega su stvari bile praktički riješene, ako je i do tada bilo dvojbi. Strijelac je ponovno bio Petar Mišić.

Smanjili su igrači Siniše Sesara u 64. minuti nakon Puljićevog udarca glavom, a taj se rezultat držao do samog kraja. Marko Kraljević je uputio udarac koji Sluga skreće u korner, a nakon njega na 3:2 smanjuje Marko Perković. Unatoč tri minute sudačke nadoknade, gosti nisu imali prilike za potpuni povratak.