Zimski sportovi

Branimir Korać • petak, 31.10.2014.

Bogat NHL program donio je niz zanimljivih susreta i dosta uzbuđenja. U kanadskom derbiju Vancouver je golom Daniela Sedina svladao Montreal, a Chicago je izvukao pobjedu u Ottawi uz tisućiti poen Mariana Hosse...

Kanadski derbi između Canucksa i Canadiensa odlučen je u produžetku gdje je Daniel Sedin u powerplayu donio pobjedu svojoj momčadi. Pet sekundi prije isteka kazne za Toma Gilberta, Sedin je prevario Careyja Pricea i osigurao pobjedu svojoj momčadi. Imali su Canucksi još deset minuta prije kraja pobjedu u rukama, vodili su 2:0, ali su se gosti uspjeli vratiti i pogotkom Maxa Paciorettyja izboriti produžetak.

Pittsburgh Penguinsi su uz 30. shutout u karijeri Marc-Andrea Fleuryja stigli do pobjede protiv Los Angeles Kingsa 3:0. Fleury je obranio svih 36 pokušaja gostiju i otvorio domaćinu put prema pobjedi do koje je stigao uz dva gola Kunitza i jedan Letanga. Već u prvoj trećini Pensi su bili na 2:0 s dva gola iz powerplaya i uz raspoloženog Fleuryja zadržali su prednost.

Boston se provukao na gostovanju kod Buffala i stigao do pobjede u produžetku. Dva puta je domaćin bio u prednosti, ali u završnici susreta eksplodirao je Brad Marchand koji je prvo pet minuta prije kraja osigurao produžetak, a zatim u produžetku zabio za pobjedu. Domaćin se očajnički branio, tek 15 puta zapucao prema golu Svedberga, no unatoč tome imao je priliku za pobjedu koju nije iskoristio.

Sjajna utakmica u Ottawi završila je pobjedom Chicago Blackhawksa nakon kaznenih udaraca. U vatrometu golova Chicago je slavio s 5:4 zahvaljujući pogotku Patricka Sharpa u raspucavanju. Susret je obilježio tisućiti poen Mariana Hosse u karijeri i to je bio pogodak za 4:3 u 54. minuti, no Mika Zibanejad zabio je za poravnanje i produžetak.

Anaheim Ducksi nisu uspjeli iskoristiti probleme Bluesa i upisali su poraz na gostovanju 2:0. Odlična obrana domaćina predvođena s 24 obrane Jakea Allena pomogla je Bluesu da dođe do velike pobjede. Strijelci su bili Alexander Steen i Ryan Reaves.

50 minuta Jetsi su vodili kod New Jerseyja, Pavelec je branio sve živo, no onda je Michael Ryder zabio za 1:1 i donio domaćinu produžetak. Odluka je pala nakon kaznenih udaraca gdje je jedino Jakob Josefson bio precizan.

NHL:

Vancouver Canucks - Montreal Canadiens 3:2 OT (1:0 Bonino 29., 2:0 Richardson 43., 2:1 Galchenyuk 53., 2:2 Pacioretty 58., 3:2 D.Sedin PP 63.)

Pittsburgh Penguins - Los Angeles Kings 3:0 (1:0 Kunitz PP 10., 2:0 Letang PP 16., 3:0 Kunitz 50.)

Buffalo Sabres - Boston Bruins 2:3 OT (1:0 Stafford PP 26., 1:1 McQuaid 32., 2:1 Ennis 37., 2:2 Marchand 55., 2:3 Marchand 62.)

Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 4:5 SO (1:0 Stone 3., 1:1 Toews 12., 1:2 Versteeg 16., 2:2 MacArthur PP 23., 3:2 Ryan 41., 3:3 Toews 48., 3:4 Hossa 54., 4:4 Zibanejad 58., Sharp)

St. Louis Blues - Anaheim Ducks 2:0 (1:0 Steen 5., 2:0 Reaves 43.)

New Jersey Devils - Winnipeg Jets 2:1 (0:1 Wheeler 7., 1:1 Ryder 57., Josefson)

Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4:3 (1:0 Namestnikov 4., 1:1 Simmonds 13., 2:1 Stamkos PP 40., 3:1 Stamkos 46., 3:2 Voraček 47., 4:2 Garrison PP 57., 4:3 Raffl 60.)

Florida Panthers - Arizona Coyotes 2:1 (0:1 Hanzal PP 18., 1:1 Pirri PP 26., 2:1 Upshall 51.)

Minnesota Wild - San Jose Sharks 4:3 SO (0:1 Müller 17, 0:2 Wingels PP 25., 1:2 Koivu 29., 1:3 Thornton 42., 2:3 Brodziak 46., 3:3 Brodziak 51., Pominville)

Colorado Avalanche - New York Islanders 5:0 (1:0 McLeod 3., 2:0 MacKinnon PP 24., 3:0 Cliche 29., 4:0 MacKinnon 31., 5:0 Johnson 54.)