Veliki preokret Metalca u Ljubljani za premijernu pobjedu, Krka se provukla u Bugarskoj

Davor Kovačević • subota, 01.11.2014.

Uzbudljive i neizvjesne bile su prve dvije utakmice šestog kola ABA lige. Najprije je Krka iščupala pobjedu kod Levskog, a Metalac je svoju seriju gostovanja završio trijumfalno svladavši favoriziranu Olimpiju u Ljubljani.

Levski – Krka 68:70

Košarkaši Krke nastavili su bilježiti odlične rezultate. Svoju petu pobjedu iz šest nastupa u regionalnoj ligi ostvarili su kod debitanta u natjecanju, Levskog iz Sofije, koji je nakon novog poraza ostao na jednoj pobjedi.

Utakmica je protekla u vrlo izjednačenom tonu, a do prve prednosti vrijedne spomena stigla je Krka i to u 12. minuti kada su poveli s 27:21. Vodstvo je držala sve do posljednje dvije minute kada je Levski prvi put nakon osme minute stigao u prednost (63:62). Imali su domaćini i 65:62 na ulasku u posljednjih 60 sekundi, a onda su Mulalić, Booker i Joksimović iskoristili greške Levskog u napadu i otišli na 69:65 što nije uspjela ugroziti ni trica Ivanova.

Po 15 poena za domaću momčad zabili su Zaharjev i Pupović, a kod Krke već ustaljeno ime na vrhu liste strijelaca, Malcom Armstead s 19 poena, a s 14 su ga pratili Mulalić i Booker.

Olimpija – Metalac 69:70

Svoje posljednje u nizu od šest gostovanju odradili su u Ljubljani košarkaši Metalca i ono će ući u povijesne knjige kluba iz Valjeva. Naime, Metalac je kao debitant u ovom natjecanju stigao do premijerne pobjede i to vrativši se iz zaostatka od 18 koševa minusa. Iako se iz redova Olimpije moglo čuti od maksimalnom respektiranju protivnika, veliko opuštanje u završnici, ali i komična realizacija slobodnih bacanja ih je koštala boljeg rezultata.

Najveća domaća prednost iznosila je 36:18 i to iz 18. minute i do 24. (50:33) postojala je samo jedna momčad na terenu. Tada su se probudili košarkaši Metalca i pet minuta prije kraja stigli na samo poen zaostatka (60:61). Dvije minute kasnije Kutlešić je tricom doveo goste u vodstvo (66:64) koje su držali do završnih trenutaka utakmice. Mahković je bio miran s linije slobodnih bacanja i ponovno domaćinima osigurao vodstvo (69:68), a Metalčev junak bio je Jevtović koji je postigao posljednje koševe na utakmici i veliko slavlje gostiju.

Olimpija je čak 43 puta izvodila slobodna bacanja, a s 24 ubačena imala mizernih 56 % realizacije. U konačnici se u domaćim redovima istakao Begić sa 16 poena, ali i Salin s 13, dok je kod Metalca trolist Kutlešić-Majstorović-Todorović ubacio po 11 poena.