Cibona iščupala veliku pobjedu protiv Szolnokija u utakmici skromnih obrana

Branimir Korać • nedjelja, 02.11.2014.

Uoči susreta protiv Szolnokija iz redova Cibone uporno su naglašavali kako je pobjeda protiv Mađara gotovo imperativ. Na kraju je i ostvarena iako Vukovi do nje nisu došli lako. Gosti su se pokazali kao vrlo neugodan protivnik, no Cibona je ovaj put imala napadački dobru večer...

Bolje izdanje Jerela Blassingamea nego u ranijim utakmicama i Cibonine šanse za pobjedu odmah su porasle. Szolnoki je pokazao ono što se i očekivalo, neugodna momčad s nekolicinom dobrih pojedinaca, ali Cibona je imala dobru napadačku večer i to joj se na kraju isplatilo.

Slavili su Cibosi s 96:92 u zanimljivom dvoboju koji je do posljednjih trenutaka nudio neizvjesnost. Mogao je domaćin i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali na kraju je najvažnije da je pobjeda izborena.

Ulazak u utakmicu bio je odličan za domaćina koji je brzo stekao dvoznamenkastu prednost, no onda se i Szolnoki počeo buditi. Nakon tog odličnog napadačkog razdoblja, uslijedila je kriza u drugoj četvrtini u kojoj je Cibona ipak pala i Szolnoki se posve vratio u utakmicu.

Do odlaska na odmor Mađari su preuzeli vodstvo i imali su prednost 45:43.

U drugom poluvremenu ponovno je Cibona zaigrala bolje, uspjela je sredinom treće dionice vratiti prednost na svoju stranu i imala je u završnici treće četvrtine prednost od sedam poena da bi vratila Szolnoki u igru.

Nakon Lalićevog prekršaja nad Jonesom, Blassingame je dobio tehničku, Jones pogodio tri bacanja i Wittmann dodao tricu te se u zadnju četvrtinu umjesto s mirnim vodstvom Cibosa, ušlo sa 64:64.

No tu je Szolnoki odmah u početku imao velikih problema s realizacijom, Cibona je krenula sa 7:0 i do kraja susreta nije ispuštala vodstvo. Bio je Szolnoki na minus jedan u dva navrata u zadnjoj minuti, no Blassingame je imao mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i Cibona je odnijela pobjedu 96:92.

Amerikanac u redovima Cibone upisao je 26 poena (3/4 za dva, 3/9 za tri) uz pet asistencija, po 14 poena dodali su Damir Markota (2/2 za dva, 3/4 za tri) i Marko Jagodić Kuridža (4/8 za dva, 1/1 za tri) dok je Marin Rozić ubacio 11 poena (3/6 za dva, 1/3 za tri) uz šest asistencija te po četiri skoka i ukradene lopte. Na drugoj strani po 22 poena ubacili su Vojvoda i Jones.