Sve bolja Cedevita zasluženo slavila u Skoplju, domaćin se raspao u zadnjoj četvrtini

Branimir Korać • nedjelja, 02.11.2014.

Nakon vrlo lošeg početka sezone i dva poraza u nizu, Cedevita se probudila i nanizala četiri pobjede u ABA ligi. Sa svakom utakmicom momčad Jasmina Repeše izgleda sve bolje, a novu pobjedu upisala je na gostovanju kod MZT-a u Skoplju...

Razlika u kvaliteti između Cedevite i MZT-a nije bila upitna niti prije susreta, no dva važna faktora stavljala su znak neizvjesnosti nad ovaj dvoboj. Prvi definitivno velik potrošak energije kod gostujućih igrača koji samo 48 sati ranije vodili bitku s moskovskim CSKA te drugi promjene u redovima skopske momčadi.

U odnosu na početak sezone MZT je promijenio trenera, doveo pojačanja u Dixonu i Šehoviću, no bilo je upitno kako će se oni u kratkom roku uklopiti u momčad. U ovom susretu nisu bili od velike pomoći, obojica su bili prilično skromni, a kod Cedevite se nije osjetio nedostatak energije i u takvim uvjetima upisana je ipak očekivana pobjeda.

Prvo poluvrijeme proteklo je u potpuno ravnopravnoj igri. Svaka od momčadi imala je svoje razdoblje dobre igre, Cedevita je imala prednost pa je MZT napravio preokret, zatim je Cedevita odgovorila s 11:0 i nakon što je domaćin ponovno uhvatio priključak, otišlo se na odmor s 34:33 za Zagrepčane.

Drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju priču. MZT je ušao u drugih 20 minuta s više energije i poveo je 41:35, no tu je Cedevita počela preuzimati kontrolu nad susretom.

Uslijedila je serija gostiju 8:0 za novo preuzimanje vodstva i MZT je polako počeo padati. Odmah na početku posljednje četvrtine Cedevita je pobjegla na 57:49, ubrzo je bilo i 63:50 i situacija na parketu jasno je pokazivala da će domaćin otići u poraz. Do kraja susreta Repešina momčad mirno je dovršila posao i pokazala kako se iz utakmice u utakmicu sve više diže. Pred domaćinom je još dosta posla.

Miro Bilan predvodio je strijelce Cedevite s 15 poena (6/10) čemu je dodao i devet skokova, a Luka Babić slijedio ga je s 13 poena (6/10). U makedonskom sastavu Simonovski je ubacio 12 poena.