Crvena zvezda u posljednjoj četvrtini slomila Budućnost, Igokea zadala nove brige Partizanu

Davor Kovačević • ponedjeljak, 03.11.2014.

Šesto kolo ABA lige zaključeno je susretima Crvene zvezde i Budućnosti te Igokee i Partizana, a u oba su susreta pobjede odnijeli domaćini...

Crvena zvezda – Budućnost 83:69

I Crvena zvezda i Budućnost u dobrom su raspoloženju ušli u susret šestog kola. Odlične nastupe u europskim natjecanjima nastojali su potvrditi i u derbiju iz kojeg je kao pobjednik izašla Zvezda i tako ostala jedina neporažena momčad u regionalnom natjecanju.

Budućnost može žaliti za boljim rezultatom. Pred kraj poluvremena imali su 40:28, no u samo nekoliko trenutaka Williams je serijom koševa smanjo zaostatak na 34:40 ne dopustivši Budućnosti da se još više odvoji. Iako je Zvezda kasnije i povela (51:50), gosti su još jednom otišli na lijepu prednost od 59:52, no kao i krajem poluvremena brzo su je prokockali. Presudna je bila Zvezdina serija 17-0 kojom stgla do vodstva 69:59 i počela lomiti utakmicu i sve dvojbe oko pobjednika.

Najraspoloženiji u domaćim redovima bio je Blažič sa 18 ubačaja, Marjanović je dodao 12 uz 17 skokova, Williams 11 uz sedam asistencija i Dangubić 11. Kod Budućnosti prvo ime bio je Reynolds s 18 poena, Šehović je pratio s 15, Darko Planinić je za 30 minuta ubacio deset poena i uhvatio osam skokova, a Robert Rikić je ostao na jednom košu iz igre.

”Vrlo kvalitetna utakmica. Međutim, protiv Crvene zvezde potrebno je igrati 40 minuta, a mi to ovog puta nismo napravili. U posljednjih deset minuta smo popustili i to nas je koštalo poraza. Trebamo nastaviti dalje i još više raditi, popraviti neke stvari da budemo bolji”, rekao je Planinić poslije utakmice za stranice natjecanja.

Igokea – Partizan 83:77

Košarkaši Partizana nastavili su s lošim rezultatima u novoj sezoni. Na gostovanju kod Igokee upisali su i četvrti poraz u ABA ligi i tako nisu potvrdili dobro izdanje iz Jeruzalema tijekom tjedna. Kod Igokee se, pak, u odličnom svjetlu iskazalo najnovije pojačanje Petar Torlak koji je predvodio domaćine do drugog slavlja u sezoni.

Igokea se prva počela odvajati i pred istekom prvih 20 minuta ubilježili su vodstvo 39:30. Ekspresno je Partizan sve poništio i serijom 10-0 okrenuo prednost na svoju stranu, a potom su u seriju koševa ušli i domaći košarkaši koji se još jednom značajnije odvajaju i to na 56:46 u 27. minuti. Znalački su održavali vodstvo i do kraja utakmice nisu dali protivnicima da se približe na više od četiri poena zaostatka.

Kod Igokee prvo je ime bio već spomenuti Torlak sa 17 poena, 16 je ubacio Jeremić, a 12 Dragović. Partizan je predvodio Murić s 18 poena, dok je Gagić dodao njih 13.

”Čestitam Igokei na pobjedi. Mi smo olako u trenucima kada smo se početkom treće četvrine uspijevali vratiti, puštali Igokei da napravi serije. Oni su dobro igrali, ali mi smo i znali da su oni kvalitetan tim. S Cedevitom su u prošlom kolu bili na jednu loptu do kraja, to je bio dovoljan signal da ih najozbiljnije shvatimo, međutim, nije nam to pomoglo. Bili su rasterećeniji, prepoznavali su trenutke kada se lomila utakmica i pogađali neke bitne šuteve, a na kraju su imali i raspoloženog Torlaka koji je s nekim svojim potezima riješio meč”, hvalio je nakon utakmice trener Partizana Vujošević Torlakovu izvedbu.