Zimski sportovi

Branimir Korać • petak, 07.11.2014.

Deset NHL dvoboja noćas ponudilo je dovoljno uzbuđenja i na kraju nastavak nekoliko serija. U pozitivnom nizu su Pittsburgh, St. Louis, Tampa, Boston koji su i noćas ubilježili pobjede...

Tampa Bay Lightning nastavlja s odličnim igrama na svom ledu. Ovaj put nije bio potreban niti doprinos Stevena Stamkosa koji je ostao bez poena, ali je zato iskočio Cedric Paquette koji je postigao svoje prve NHL golove. Paquette je dva puta donosio prednost Lightningu, a među strijelce su se upisali i Brian Boyle, Tyler Johnson i Valtteri Filppula.

Uz 34. obrane Ryana Millera Canucksi su stigli do gostujuće pobjede 3:2 kod Sharksa. Miller je bio junak svoje momčadi, izdržao je sve nalete Sharksa koji su očajnički tražili pogodak za produžetak, no i kada je pak prešao gol liniju, bilo je to nakon isteka vremena. Domaćin je dva puta vodio golovima Jamesa Shepparda i Logana Couturea da bi Canucksi ipak preko uspjeli postići gol više. Pogodak za preokret djelo je Nicka Bonina krajem druge trećine poslije čega je uslijedila ofenziva Sharksa, ali bez rezultata.

Pittsburgh Penguinsi stigli su do šeste uzastopne pobjede iako Sidney Crosby i Evgeni Malkin nisu imali večer za pamćenje. Odradili su posao u raspucavanju, postigli pogotke, no tijekom 65 minuta nisu briljirali. Zato su posao odradili neki drugi igrači, poput strijelaca Despresa, Suttera i Downieja. Marc-Andre Fleury nakon što je dobio novi ugovor, završio je susret s 34 obrane, dvije više nego Ondrej Pavelec na drugoj strani.

St. Louis Blues stigao je do sedme uzastopne pobjede svladavši na svom ledu New Jersey Devilse s 4:3. Tri minute nedostajalo je Jakeu Allenu za treći uzastopni shutout, a na kraju je jedva čekao kraj. Domaćin je imao 3:0 i 4:1 u posljednjim trenucima susreta da bi Ryder i Židlicky posijali paniku u redovima Bluesa na ulasku u zadnjih 50 sekundi, no domaćin je uspio zadržati vodstvo.

Bruinsi su stigli do četvrtog uzastopnog slavlja svladavši Oilerse s 5:2 u susretu u kojem su gosti imali vodstvo do devet minuta prije kraja, ali dobro iskorišten igrač više i odličnih dvije i pol minute domaćina bili su dovoljni za pobjedu. Flyersi su rano riješili pitanje pobjednika protiv Panthersa, stigli do visoke prednosti i uz pomoć 30 obrana Stevea Masona slavili su s 4:1.

Craig Anderson je s 34 obrane stigao do 28. shutouta u karijeri i pomogao Senatorsima da dođu do pobjede protiv Canadiensa 3:0. Mike Hoffman bio je dvostruki strijelac i uz Andersona prvo ime susreta. U dosta otvorenoj utakmici Starsi su poraženi na svom ledu od Predatorsa s 3:2, nije im pomoglo 30 obrana Karija Lehtonena, na drugoj strani Pekka Rinne imao je tri više. Pobjedu Nashvilleu donio je Matt Cullen svojim prvim ovosezonskim golom tri minute prije kraja.

Puno toga obranili su i Jonathan Bernier (31 obrana) i Reto Berra (35 obrana), a na kraju je Colorado svladao Toronto s 4:2 nakon penala. Alex Tanguay zabio je i u 60 minuta i ključni penal i tako poništio kasni pogodak Richarda Panika. Nakon penala do pobjede su stigli i Islandersi kod Kingsa.

NHL:

Tampa Bay Lightning - Calgary Flames 5:2 (1:0 Paquette 10., 1:1 Hudler 16., 2:1 Paquette 21., 3:1 SH Boyle 24., 3:2 PP Monahan 25., 4:2 Johnson 41., 5:2 Filppula 58.)

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 2:3 (1:0 Sheppard 11., 1:1 Vrbata 20., 2:1 PP Couture 31., 2:2 PP Edler 33., 2:3 Bonino 38.)

Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 3:4 SO (1:0 Ladd 10., 1:1 Despres 12., 1:2 Sutter 27., 1:3 Downie 37., 2:3 Trouba 39., 3:3 Kane 44., Crosby)

St. Louis Blues - New Jersey Devils 4:3 (1:0 Tarasenko 20., 2:0 Schwartz 31., 3:0 PP Steen 48., 3:1 Ryder 57., 4:1 PP Backes 58., 4:2 Židlicky 58., 4:3 Ryder 59.)

Boston Bruins - Edmonton Oilers 5:2 (0:1 PP Gordon 15., 1:1 Smith 19., 1:2 Arcobello 42., 2:2 Eriksson 51., 3:2 PP Soderberg 53., 4:2 PP Hamilton 54., 5:2 Lučić 60.)

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 4:1 (1:0 Couturier 4., 2:0 Del Zotto 7., 3:0 Bellemare 23., 3:1 PP Bjugstad 32., 4:1 Voraček 33.)

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:0 (1:0 PP MacArthur 23., 2:0 Hoffman 24., 3:0 Hoffman 42.)

Dallas Stars - Nashville Predators 2:3 (0:1 PP Smith 25., 0:2 PP Forsberg 34., 1:2 Daley 37., 2:2 Eaves 48., 2:3 Cullen 54.)

Colorado Avalanche - Toronto Maple Leafs 4:3 SO (1:0 Holden 1., 1:1 Kessel 17., 1:2 PP Bozak 25., 2:2 Tanguay 26., 3:2 Duchene 52., 3:3 Panik 59., Tanguay)

Los Angeles Kings - New York Islanders 1:2 SO (1:0 King 4., 1:1 PP Nelson 17., Nielsen)