Reprezentacija - prijateljske utakmice, 12.11.2014, 20:45 h, London
Suci: Andre Marriner, Gary Beswick, Peter Kirkup
Christian Ansaldi 49'
Lionel Messi 57' (11m)
Argentina

Branimir Korać • srijeda, 12.11.2014.

Hrvatska je u Londonu odigrala dobru utakmicu protiv snažne Argentine i pokazala da ima i među ovim igračima potencijala za budućnost. Vodila je Hrvatska do početka drugog dijela kada je Argentina ipak uspjela preokrenuti...

Carlos Tevez
62'
16
Roberto Pereyra
71'
18
Erik Lamela
76'
24
Jonathan Silva
77'

Gerardo Martino

Bilo je nedoumica i straha kako će se Hrvatska predstaviti oslabljena neigranjem najvećeg dijela onih standardnih reprezentativaca, međutim pokazala se u dobrom svjetlu. Snažna Argentina bila je dominantnija, međutim Hrvatska može biti zadovoljna kako se nosila s ovim protivnikom.

Hrvatska se postavila hrabro i od početka utakmice nije imala respekta prema uglednom protivniku. Iako je bilo straha kako će sve to izgledati, u početku je bilo više nego dobro.

Već u prvih deset minuta u dva navrata se zakuhalo u 16 metara Argentine nakon dobrih prolaza Vrsaljka, no pogotka nije bilo.

Ali zato u 11. minuti Hrvatska dolazi do vodstva. Argentina je izgubila loptu na svojoj polovici, Mateo Kovačić povukao je kontru i sjajno uočio samog Anasa Sharbinija na lijevoj strani, a ovaj je lijepo pogodio suprotni kut za vodstvo Hrvatske.

Nakon 15-ak minuta Argentina se počela buditi. Vrlo opasni bili su Messi i Aguero koji su terorizirali hrvatsku obranu, ali Kalinićeva mreža ostala je nedirnuta.

Aguero je propustio realizirati jednu fantastičnu priliku u 23. minuti nakon prodora Messija, pucao je pokraj gola iz odlične situacije. Messi je u završnici prvog dijela pucao iskosa u vanjski dio mreže i na odmor se otišlo s vodstvom Hrvatske 1:0.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Mateo Kovačić koji se čuva za Italiju, a zamijenio ga je Alen Halilović.

Na žalost, vrlo brzo u drugom dijelu Argentina je stigla do poravnanja. Messi je dugačkom loptom na drugoj strani pronašao dobrog Ansaldija koji snažno puca, pogađa Aguera i lopta mijenja smjer i vara Kalinića.

Niti deset minuta kasnije Argentina dolazi do vodstva. Aguero je dobio sjajnu loptu u 16 metara, Kalinić mu je dosta ukoso ušao u noge i Marriner je opravdano dosudio kazneni udarac. Leo Messi imao je rutinski posao.

Imala je Argentina konstantno inicijativu, više loptu u nogama, međutim nije tako lako ulazila u one čiste prilike. Hrvatska se dobro branila i tek u 70. minuti Argentina je stigla do zicera. Povratnik u reprezentaciju Carlos Tevez odlično se ubacio u 16 metara, došao u dobru poziciju za udarac, ali nije pogodio suprotni kut.

Deset minuta prije kraja susreta još jedna velika prilika za Argentinu. Lamela je promiješao hrvatsku obranu i zatim pronašao samog Messija koji ima dovoljno i vremena i prostora, ali gađa vratnicu.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, Niko Kovač dao je u tom vremenu priliku svim igračima pa su tako debitirali i Rog, Mitrović i Vargić. Kovač može biti zadovoljan, u dosta šarenom sastavu Hrvatska se nije osramotila protiv Argentine i pokazala je da među ovim igračima ima potencijala.

• Mithrandir13.11.2014. u 20:49
    @dylandog.........zaboravio si njegovog najboljeg i HRT-eovog najboljeg prijatelja Igora Štimca, velikog HR nogometnog vizionara......
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik13.11.2014. u 14:47
    Čosić je naporan i kako godine prolaze sve više neobjektivan u svom komentiranju, što uopće ne čudi budući da svi znamo s kim se najviše druži, a pod to mislim na likove kao što su Mamići, Gobac, Goluža, sve ''krema'' Hrvatskog sporta.
  • Obrisan korisnik13.11.2014. u 13:20
    Dobro odigrano s obzirom na sastave. Naši su išli sa 100% i pokazali da mogu izlaziti brzo i moderno kad to žele i kad imaš mlađe igrače.Što se tiče sudačkog kriterija, to Drago opet malo izmišlja... Pita se za "penal" na Čopu, ali ne spominje čisti nesvirani na Messi-u u prvom dijelu...Rezultat je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.11.2014. u 12:56