Dobar nastup Popovića u porazu u St. Peterburgu, Simonov Lokomotiv i dalje stopostotan

Branimir Korać • četvrtak, 13.11.2014.

U skupinama D, E i F Eurokupa i dalje je samo jedna momčad stopostotna. Lokomotiv Kuban stigao je i do pete pobjede i to na svom parketu protiv Pinar Karsiyake...

Skupina D

Iako su Mirza Begić i Sasu Salin ostali u Ljubljani, Union Olimpija odnijela je pobjedu s gostovanja u Rigi kod domaće VEF Rige. Ljubljančani su pola posla obavili u prvoj četvrtini koju su dobili s čak 26:5, nakon toga domaćin je došao najbliže na minus osam, ali bolje od toga nije mogao. Riga je šutirala za tricu 2/19, a kod Union Olimpije najistaknutiji su bili Blaž Mahkovic s 20 poena (9/10), Luka Rupnik s 18 poena (3/6) i Alen Omić s 13 poena (5/13) i 16 skokova. Kod Rige po 16 poena ubacili su Gerald Robinson (7/17, šest skokova) i Ronalds Zakis (8/11, sedam skokova). Paolo Marinelli za Ljubljančane je odigrao tek dvije minute.

Szolnoki je u završnici susreta imao prednost protiv Bešiktaša 69:65 i to nakon što se vratio poslije lošeg ulaska u utakmicu i zaostatka 26:9. Međutim nije izdržao i gosti su zahvaljujući Ryanu Broekhoffu uspjeli napraviti preokret. Chris Lofton kod pobjednika je ubacio 19 poena (5/17) uz sedam asistencija, a Jajuan Johnson dodao je 18 poena (8/16) i šest skokova. Kod Szolnokija Lazeric Jones upisao je 14 poena (6/14) i pet asistencija.

Neizvjesno je bilo u St. Peterburgu gdje je domaći Zenit uspio odnijeti pobjedu protiv Himkija. Sredinom drugog poluvremena domaćin je preuzeo vodstvo i u završnici susreta mirnim izvođenjem slobodnih bacanja uspio ju je i zadržati. Sjajnu utakmicu odradio je Walter Hodge koji je ubacio 25 poena (5/13) uz devet asistencija, a Dejan Borovnjak dodao je 21 poen (9/12) i 11 skokova. Kod gostiju Tyrese Rice ubacio je 21 poen (7/14), a Marko Popović za 26 minuta dodao je 15 poena (3/4 za dva, 3/5 za tri) i četiri asistencije.

Skupina E

Do prve pobjede u Eurokupu stigao je Partizan koji je u Beogradu ugostio CSU Asesoft iz Ploiestija i slavio sa 76:69. Rumunji su bili u prednosti još sredinom posljednji dionice kada je Partizan ušao u seriju 14:1 i stigao do preokreta koji ga je odveo do pobjede. Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Vanja Marinković koji je ubacio 19 poena (6/14), Edo Murič dodao je 14 poena (6/9), a Đorđe Gagić deset poena (3/6), osam skokova i pet asistencija. Na drugoj strani po 13 poena upisali su Dee Brown (5/13, šest asistencija) i Alhaji Mohammed (3/6, pet asistencija).

Vladimir Veremeenko s 476 skokova u natjecanju stigao je do vodeće pozicije skakača u povijesti Eurokupa. Bjeloruski centar predvodio je Banvit u pobjedi protiv Krasnog Oktjabra 90:75 ostvarenoj u drugom dijelu. Na odmoru su gosti bili u prednosti, međutim susret se ubrzo okrenuo u korist Turaka. Veremeenko je ubacio 22 poena (9/15) i uhvatio osam skokova, a Sammy Mejia dodao je 19 poena (4/7) i pet skokova. Kod poraženih Randy Culpepper ubilježio je 22 poena (8/11) i pet skokova.

13 ubačenih trica Lietuvos Rytasa dok je s druge strane Hapoel šutirao za tri poena 0/6. Nije teško za pogoditi kako je završio ovaj susret. Litavci su rano stekli prednost i rutinski su je održavali te na kraju zasluženo slavili. Gediminas Orelik ubacio je 16 poena (5/12) uz šest skokova, a po 13 poena dodali su Adas Juskevičius (5/8, šest asistencija) i Antanas Kavaliauskas (5/8). Kod Hapoela Donta Smith bio je najučinkovitiji s 23 poena (9/13) i šest asistencija, Joseph Jones upisao je 16 poena (7/13) i deset skokova.

Skupina F

Trener Budućnosti Igor Jovović dobro je rekao nakon susreta: "Mi se jednostavno nismo pojavili na parketu večeras." Bio je u pravu. PAOK ni u kojem slučaju nije za 20 razlike bolji od Budućnosti, a Podgoričani su tijekom susreta zaostajali i više od 30 poena. Potpuno indisponirani upisali su neočekivano visok poraz 80:60. Marc Carter u domaćem sastavu ubilježio je 19 poena (8/12), a Julian Vaughn dodao je 16 poena (6/9) i sedam skokova. Kod gostiju William Sheehey ubilježio je 15 poena (6/10).

Sjajnom obranom u drugoj četvrtini u kojoj su gostima iz Izmira dopustili samo četiri poena, košarkaši Lokomotiv Kubana potpuno su se odvojili i osigurali pobjedu. Karsiyaka više nije zaprijetila, Lokomotiv je mirno održavao prednost i ostao stopostotan u skupini. Malcolm Delaney upisao je 19 poena (8/11), Anthony Randolph 17 poena (7/12) i devet skokova, a Kruno Simon je za 23 minute dodao deset poena (2/2 za dva, 2/4 za tri) i pet skokova. Kod gostiju Jon Diebler ubacio je 24 poena (6/10) uz po pet skokova i asistencija.

Sašo Filipovski nije dobro krenuo na klupi Stelmeta, Poljaci su upisali i peti poraz u Eurokupu. Bolji je u gostima bio Ventspils koji je slavio sa 79:69. Ventspils je u prvom poluvremenu otišao na dvoznamenkastu prednost i domaćin se nije uspio vratiti. Mire Chatman predvodio je goste s 19 poena (6/12) te po osam skokova i dodavanja, a Harvey Grant je dodao 14 poena (6/7). Kod domaćina Przemyslaw Zamojski ubacio je 21 poen (6/11), a Steven Burtt 20 poena (8/13).