Astana izvukla pobjedu protiv Avtodora, Andrića mučile osobne pogreške

Branimir Korać • subota, 15.11.2014.

Košarkaši Astane u VTB ligi uspjeli su iščupati pobjedu protiv Avtodora. Iako su u dvoboj ušli kao favoriti, dosta su se mučili i tek u završnici izvukli su pobjedu 86:85...

Avtodor iz Saratova prilično je namučio Astanu u susretu VTB lige i do kraja držao utakmicu otvorenom. Gosti su čak imali priliku i za pobjedu, ali nisu je uspjeli iskoristiti.

Od početka susreta Astana nije bila u svojem najboljem izdanju što je Avtodor koristio i držati rezultatsku neizvjesnost. Ipak, u trećoj četvrtini domaća momčad uspjela je stvoriti razliku i pobjeći na 68:55, no tu je očito pomislila da je obavila posao i gosti su se vratili.

U samoj završnici Avtodor je imao vodstvo 85:83, no Jerry Johnson je s linije slobodnih bacanja ipak donio preokret.

Imali su gosti zadnji napad na susretu, no Kiril Fesenko nije pogodio i Astana odnosio pobjedu.

J'Covan Brown predvodio je domaćina s 21 poenom (9/18), Rašid Mahalbašić ubacio je 18 poena (6/9) uz osam skokova, Johnson 17 poena (5/13) uz 12 asistencija, a Patrick Calathes uhvatio je 12 skokova. Lukša Andrić igrao je tek 14 minuta i ubacio 13 poena (6/7 za dva) uz četiri osobne pogreške.

Kod Avtodora Jeremy Chappell ubacio je 19 poena (8/10) uz pet skokova, a Fesenko je dodao 15 poena (6/15) uz 12 skokova.

Ovo je četvrta pobjeda za Astanu u šest odigranih utakmica dok je Saratov u svojoj sedmoj utakmici upisao šesti poraz.