MAXtv Prva liga, 16. kolo, 21.11.2014, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1200
Istra 1961

Unatoč sjajnim prilikama, Osijeku samo bod: Radonjićevo remek-djelo usrećilo Istru 1961

Iz Osijeka:Mario Katušić • petak, 21.11.2014.

Prvi susret 16. kola Hrvatske nogometne lige odigrali su Osijek i Istra, a završilo je podjelom bodova, unatoč sjajnim prilikama domaćih nogometaša. Istra je povela malom majstorijom Dejana Radonjića, dok je Osijek izjednačio preko Jonjića. Zicer za pobjedu promašio je Josip Barišić.

Susret Osijeka i Istre, dvije momčadi s podosta problema u realizaciji, počeo je od prve minute borbeno i u visokom tempu, a domaći prijete već u drugoj minuti. Josip Mišić je pokušao gađati s ruba kaznenog prostora, a Saša Dreven vadi loptu iz donjeg lijevog kuta. U osmoj minuti na petercu skače Šorša, no umjesto pogotka, lopta završava Drevenu u rukama. Minutu kasnije je Radonjić okrenuo Pranjića i iz daljine pokušao lijepo, snažno, ali neprecizno.

Sedam minuta kasnije Horvat bježi po lijevoj strani obrane Osijeka, no i njegov je udarac neprecizan. Istra se orijentirala na čuvanje svog gola te pokušaje brzih protuudara s visokim loptama na Radonjića, koji bi pokušavao loptu spustiti, ili preko krila, gdje su otvarali Jo i Dino Špehar.

Najbolju priliku domaći su imali u 24. minuti. Jedna duga lopta je išla prema Mešanoviću, koji ju prima u gužvi, s Drevenom na svojim leđima. Uspio se okrenuti i otpucati, no s gol linije loptu čisti Marcel Heister, njemački nogometaš u redovima Istre. Nakon toga je nastalo zatišje, a u posljednjih pet minuta prvog dijela je Osijek probao još dva puta, no dalekometni pokušaji Mišića i Davora Špehara nisu bili precizni.

Domaći su u drugi dio krenuli s dva napadača, odnosno u igru je ušao Josip Barišić. Promijenio se i pristup, a visoki pritisak im se umalo isplatio. Prvo je Šorša, u 49. minuti izašao sam pred Drevena, no puca preko vrata, a dvije minute kasnije iz dobre pozicije puca Glavaš, no Dreven brani. Ipak, najbolju priliku Osijek ima u 53. minuti. Mišić je prošao kod dva igrača gostiju, našao samog Jamaka koji se na rubu kaznenog prostora namješta na udarac, ostavlja Drevena na krivoj nozi, no lopta prolazi centimetre kraj vratnice.

Osijek je nastavio napadati, no promašaje su naplatili u 63. minuti. Mišić je predao loptu gostima, Matoš ju odnosi te šalje duboko za Radonjića, a onda slijedi malo remek djelo. Napadač Istre fantastično prima prsima, uspijeva se izgurati kraj Jonjića te prebaciti istrčalog Mikulića za 0:1. Fantastičan pogodak najboljeg strijelca momčadi iz Pule.

No, Osijek nije pao. Napadi su se nastavili, a osam minuta kasnije im se to isplatilo, odnosno izjednačili su nakon udarca iz kuta. Ubacio je Jamak, a Jonjić s ruba peterca zakucava loptu u mrežu. Domaćima to nije bilo dovoljno te su nastavili napadati, no Istra je ponovno zaprijetila iz kontre, ali ovog puta Radonjić šutira iz daljine u Mikulića.

Deset minuta prije kraja sjajna prilika za Osijek. Šorša je pobjegao po desnoj strani, vratio za Josipa Barišiča koji sam na petercu promašuje cijelu loptu. U preostalih deset minuta te dvije minute nadoknade više nije bilo prilika i završilo je podjelom bodova. Zanimljiva situacija kod obje momčadi je da imaju jednak broj bodova, koliko i postignutih pogodaka, Istra 16, a njihovi današnji domaćini 15.

• Captain Tsubasa21.11.2014. u 22:31
    crveni karton? Ono 10-ak minuta prije kraja? Moglo je biti, ali nije bio zadnji čovjek...A prilike, Osijek kod 0:0 promašio dva zicera, i zicer kod 1:1... Što je Istra imala osim gola?
    Captain Tsubasa
  • emilio2121.11.2014. u 21:35
    Ovaj clanak je vrh novinarskog amaterizma. I neutralni promatraci mogli su primijetiti crveni karton koji je trebao dobit osjecki branic. Prilike za Osijek? Mah, iste ko na suprotnoj strani. I logicno je da je Istra izgubila 3 boda buduci da je povela, zar ne?