Vodeći Nacional slavio u gradskom derbiju, a drugoplasirani Split na teškom gostovanju u Dubrovniku

Niko Rukavina • utorak, 25.11.2014.

U 8. kolu 1. Hrvatske futsal lige odigrana su dva derbija. U onom gradskom, između Uspinjače i vodećeg Nacionala, slavili su gosti s visokih 8:3, a gosti su bili uspješniji i u dubrovačkom Gospinom polju gdje je Split Tommy svladao Square. Aktualni prvaci Alumnus bili su uspješniji od Murtera.

Uspinjača - Nacional 3:8 (Bartoluci 3', Grdić 18', Rogušić 33'/ Kanjuh 5', Kocić 13', 34' Novak 23', Leskovar 32', Surudžić 33', 36' Ku. Morina 36')

Stotinjak gledatelja u dvorani Sutinska vrela mogli su vidjeti pravu golijadu u gradskom derbiju. Vodeća momčad prvenstva Nacional svladala je Uspinjaču s 8:3. Prvi dio bio je iznimno izjednačen. Domaćini su poveli, Novinari preokrenuli no na odmor se otišlo s rezultatom 2:2. U nastavku utakmice, kvalitetniji gosti su se raspucali te su u posljednjih osam minuta zabili pet golova, dok je Uspinjača u istom razdoblju postigla samo jedan pogodak.

Square - Split Tommy 1:4 (Šimunović 30'/ Jelovčić 5', Fetić 6', Suton 18', Laura 31')

Splićani su vrlo brzo doli do dva gola prednosti. Jelovčić je u 5. poentirao za 1:0, a Fetić je u sljedećoj minuti udvostručio prednost. Splićani su kontrolirali daljnji tijek utakmice, a golman Jukić je bio nesavladiv. Dvije minute prije kraja poluvremena Tommy je došao do velike prednosti od 3:0 preko Sutona. U 30. domaćini su smanjili, no već u sljedećoj minuti Laura opet povisuje na tri razlike za konačnih 4:1.

Alumnus - Murter 5:3 (Grbeša 2', Jurlina 4', Šagud 6', Penava 32', 39'/ Mijatović 12', 31', 40')

Zanimljivu utakmicu odigrali su aktualni prvaci Alumnus i Murter u dvorani ŠD Martinovka u Zagrebu. Domaćini su furiozno ušli u utakmicu i nakon 6 minuta već su vodili s velikih 3:0. Do poluvremena Mijatović, koji je za goste zabio hat-trick, smanjuje vodstvo, a isti igrač u 31. dovodi svoju momčad na jedan gol zaostatka. Međutim, Penava dvama pogocima rješava pitanje pobjednika, a Mijatović je u zadnjoj minuti svojim trećim pogotkom samo ublažio rezultat.

Osijek Kelme - Novo Vrijeme 5:3 (Pandurević 6', 12', Duvančić 7, Govorko 14', Horvat 36'/ Bajrušević 18'-10m, Osredkar 21', 23')

Vrlo napeto bilo je i Osijeku gdje su se sastali Osijek Kelme i Novo Vrijeme. Domaćini su nakon 14 minuta vodili s visokih 4:0 i činilo se kako će Osjećani lagano doći do prve ovosezonske pobjede. Međutim, gosti su prvo smanjili preko Bajruševića, a početkom nastavka, u samo dvije minute razmaka, slovenski internacionalac Osredkar zabio je dva gola i približio Novo Vrijeme na samo jedan bod zaostatka. Ipak, domaćini su odahnuli kada je Horvat, na asistenciju najboljeg igrača utakmice Pandurevića, zabio u 36. za konačnih 5:3 i prvu pobjedu Osijeka u ovogodišnjem prvenstvu.

Solin - Brod 035 4:2 (Đikić 5', Žaja 10', Andrijašević 18', 40'/ Pavić 28', 36')

Solinjani su na domaćem terenu na Bilankuši svladali Brod 035 čime su na prvenstvenoj tablici preskočili Uspinjaču, Novo Vrijeme i Square te se trenutno nalaze na četvrtom mjestu. Domaćini su poveli već u 5. minuti, a Žaja je u 10. povisio na 2:0. Na odmor otišlo se s 3:0 vodstvom Solina. U nastavku gosti preko Pavića smanjuju na 2:3, no u posljednjoj minuti Andrijašević je svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu Solinjana.

Vrgorac - Novi Marof 7:3 (Martinac 10', 19', 30', 31', 39', Marinović 20', 37'/ Šestak 6', 33', Horvatić 27')

Martinac i Marinović - Novi Marof 7:3. Martinac je u pobjedi svoje momčadi zabio pet, a Marinović dva pogotka za uvjerljivo slavlje Vrgorca nad gostima iz Novog Marofa. Gosti su poveli već u 6. minuti, no tada na scenu nastupaju Martinac i Marinović koji su zabili sve golove svoje momčadi. Vrgorac je ovom pobjedom preskočio Novi Marof na prvenstvenoj ljestvici.