Uniks šokirao Madriđane u Španjolskoj, dobar nastup Radoševića u pobjedi Albe sa sirenom

Branimir Korać • četvrtak, 27.11.2014.

Susreti sedmog kola Eurolige donijeli su nekoliko zanimljivih rezultata i iznenađenje u Madridu gdje je domaći Real poražen od Uniksa. Moskovski CSKA pregazio je usred Tel Aviva Maccabi...

Real Madrid - Uniks Kazan 75:85

Iznenađenje dana dogodilo se u Madridu. Real Madrid podsvjesno je očekivao glatku pobjedu protiv Uniksa, ali očito je da je rusku momčad pokrenula promjena trenera i s Evgenijem Pašutinom izgleda puno bolje i konkretnije.

I dok je Real Madrid na vrhu skupine, za Uniks je ovo bila jedna od utakmica biti ili ne biti u borbi za Top 16. Ovom pobjedom Rusi su ponovno u ravnopravnoj igri i u situaciji da ovise sami o sebi.

U Madridu je domaćin dominirao kroz prvo poluvrijeme, međutim u drugom dijelu slika se potpuno promijenila. Gosti su na krilima raspoloženog Jerrellsa preokrenuli utakmicu i s plus sedam ušli u posljednju dionicu i Real Madrid nije se više vratio.

"Trebali smo ovu pobjedu kako bi ostali u igri za prolaz. Mislim da je ona potpuno zaslužena, a ostvarena je na jednom od najtežih gostovanja u Europi. Sada pod svaku cijenu moramo slaviti na svom parketu u sljedećem kolu jer će nam u protivnom ova pobjeda malo značiti", kaže D'Or Fischer koji je bio prvo ime utakmice s 25 poena (11/17), osam skokova i pet blokada. Slijedio ga je Curtis Jerrells s 23 poena (10/13, trica 5/7), osam skokova i pet asistencija.

U skromnom Realu kod kojeg nije nastupio Rudy Fernandez, Sergio Rodriguez ubilježio je 12 poena (4/11) i pet asistencija, a Andres Nocioni 11 poena (4/9).

Maccabi Electra - CSKA Moskva 61:84

Sjajnu utakmicu odigrao je CSKA na gostovanju u Tel Avivu i ostao je stopostotan u skupini. Ne samo da je slavio već je i vrlo visoko slavio potpuno nadigravši neraspoloženi Maccabi.

Prvak Europe je slabiji nego prošle sezone, međutim u Tel Avivu nije naviknuo na ovakve poraze. Napadački je bio potpuno nemoćan, odlična obrana gostiju odradila je najveći dio posla i ostavila Maccabi na nekarakteristično malom broju poena.

"Dobar osjećaj, Maccabi je pametna momčad i nije lako u Tel Avivu slaviti. Odigrali smo momčadski sjajnu obranu, neporaženi smo i želimo ovako nastaviti", kaže Sonny Weems.

Kada je Weems u pravom izdanju, CSKA u pravilu nema problema. Tako je bilo i sada i slavio je uz njegovih 19 poena (7/12) i uz 15 poena (6/9) i deset skokova Saše Kauna. U domaćem sastavu Devin Smith upisao je 14 poena (5/7/9 i sedam skokova.

Alba - Unicaja 79:78

Polaganje Reggieja Reddinga 0.2 sekunde prije kraja donijelo je Albi veliku pobjedu protiv Unicaje, pobjedu koja će Berlinčanima možda na kraju i donijeti Top 16.

Ovaj rezultat ne ide na ruku Cedeviti koja je navijala za pobjedu Unicaje i sada je Zagrepčanima potrebno malo više za pobjedu. U Berlinu se vodila izjednačena bitka uz laganu kontrolu rezultata od strane gostiju sve do serije Albe 14:2 za 70:65. Ipak, Unicaja se vratila i imala dva slobodna bacanja za plus dva u završnici, no Jayson Granger ubacio je samo jedno te je na drugoj strani Redding postao junak.

Redding je utakmicu završio sa 17 poena (8/13), šest skokova i pet dodavanja, a za nastup su se uspjeli osposobiti i Marko Banić i Leon Radošević. Banić je za 18 minuta ubacio šest poena (3/4) uz sedam skokova, a Radošević za 24 minute 11 poena (4/8) uz četiri skoka. Po 15 poena kod Unicaje upisali su Kostas Vasileiadis i Ryan Toolson.

Fenerbahče Ülker - Turow 89:74

Iznenađenje se nije dogodilo u Istanbulu gdje je Fenerbahče Ülker očekivano bio bolji od Turowa s 89:74. Fenerbahče je vrlo rano stekao prednost i kasnije je imao jednostavan posao te nije dozvolio gostima da zakompliciraju utakmicu.

Već sami početak i otvaranje utakmice s 19:2, usmjerili su stvari na stranu istanbulske momčadi koja je potpuno dominirala i kontrolirala susret. Željko Obradović u takvom je odnosu snaga mogao i dosta rotirati i smanjiti minutažu onima najumornijima.

Andrew Goudelock predvodio je pobjednika s 21 poenom (8/16), a Nemanja Bjelica dodao je 16 poena (6/9) i deset skokova. Luka Žorić za 17 minuta ubacio je osam poena (2/7) uz četiri skoka. Kod poraženih Vlad Moldoveanu ubacio je 16 poena (5/12).

Crvena zvezda - Neptunas 79:62

Crvenoj zvezdi bilo je dovoljno deset kvalitetnih minuta da slomi otpor Neptunasa. Litavci su klasična domaćinska momčad koja na svom parketu igra odlično, ali u gostima ima puno više problema.

Pokazala je to i u Beogradu gdje je izdržala jedno poluvrijeme, vodila na odmoru 37:35, ali treću četvrtinu izgubila je s čak 27:10 i Beograđani su lako stigli do pobjede.

Nezadrživ je bio Boban Marjanović s 24 poena (11/13) i 12 skokova, a Jaka Blažič dodao je 19 poena (6/10) i osam skokova. Na strani Neptunasa bivši igrač Union Olimpije Deividas Gailius najbolje se nosio s gostima ubacivši 18 poena (7/15) uz šest asistencija.

Laboral Kutxa - Olympiakos 89:70

Težak poraz upisao je Olympiakos u gostima kod Laboral Kutxe 89:70. Španjolci su u ovom susretu prešli granicu od 25 tisuća poena u Euroligi, a Vasilis Spanoulis postao je četvrti igrač koji je ubacio više od 2.500 poena.

Susret je odlučio loš ulazak Olympiakosa u drugo poluvrijeme kada je Laboral Kutxa napravila seriju 9:0 i pobjegla na dvoznamenkastu prednost. Vrlo brzo domaćin je stigao do 20 poena viška i nije bilo nikakve dvojbe u nastavku susreta.

Thomas Heurtel predvodio ga je s 18 poena dok je Davis Bertans dodao 17, a na drugoj strani daleko najbolji bio je Spanoulis s 27 poena.