Dobar nastup Stipčevića nije pomogao Rimljanima na gostovanju kod Pistoije

Branimir Korać • nedjelja, 30.11.2014.

Rimski Virtus ne gura najbolje u talijanskom prvenstvu i u osmom kolu upisao je već peti poraz. Pistoia je bila bolja s 94:84 predvođena nezaustavljivim CJ-om Williamsom...

Momčad rimskog Virtusa upisala je novi poraz. Pistoia je ugostila Rimljane tražeći novu pobjedu koja bi je približila sredini ljestvice. Međutim, istu misiju imali su i gosti, samo oni svoju nisu uspjeli dovršiti.

Već sam početak susreta dao je naznake da ovo neće biti sjajna večer za goste. U završnici prve četvrtine Pistoia je već bila na plus osam (19:11), a u 15. minuti prednost je iznosila i još viših 13 poena razlike.

Do odlaska na odmor gosti su uspjeli spustiti zaostatak u jednoznamenkaste vode, ali nisu uspjeli zaprijetiti. U završnici susreta Rok Stipčević ubacio je tricu za smanjenje na 89:82, no domaćin je ipak imao dovoljno mirnoće da dovrši posao i stigne do pobjede.

Predvodio ih je CJ Williams s 27 poena (11/17) dok je Landon Milbourne dodao 19 poena (8/13) i osam skokova. Kod Virtusa po 17 poena ubacili su Melvin Ejim (5/5, pet skokova) i Bobby Jones (7/12, šest skokova). Rok Stipčević za 23 minute ubacio je 13 poena (3/6 za tri, 4/4 slobodna) uz dvije asistencije.