Domaćini uvjerljivo slavili u svim utakmicama, Tommy drži korak za neporaženim Nacionalom

Niko Rukavina • ponedjeljak, 01.12.2014.

U 9. kolu Prve hrvatske futsal lige, domaćini su u svih šest utakmica upisali uvjerljive pobjede. U derbiju kola, drugoplasirani Split Tommy svladao je aktualne prvake Alumnus, uvjerljiv je bio i vodeći Nacional protiv Solina, a u dvoboju rivala iz Makarske i Dubrovnika, bodovi su otišli na stranu Novog Vremena.

Split Tommy - Alumnus 5:1 (Subotić 1', 3', Grcić 16', 18', Jelovčić 21'/ Matan 36')

Nakon što su u prošlom kolu s 4:1 svladali Square na neugodnom gostovanju u Dubrovniku, Split Tommy je s još uvjerljivijih 5:1 nadvisio prvaka Alumnus na splitskim Gripama. Splićani u pobjedom u novom derbiju nastavili s pritiskom nad vodećim i za sada neporaženim Nacionalom.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu s dva pogotka Subotića u prve tri minute utakmice. Potom je Grcić, u 16. i 18. minuti, iskoristio asistencije Jukića i Sutona za 4:0 Splita. Alumnus je u prvom dijelu zaprijetio jedini preko Julina koji je pogodio vratnicu neposredno prije prvog Grcićevog pogotka. U prvoj minuti nastavka Jelović je povisio na 5:0, a počasni pogodak za goste postigao je Matan u 36. udarcem s 15 metara.

Nacional - Solin 8:1 (Ku. Morina 4', Kanjuh 5', Horvath 12', Surudžić 12', 13', 35', Šestić 23, Jamičić 37'/ Odža 11')

Vodeća momčad lige "razmontirala" je igrački oslabljene goste iz Solina s 8:1. Kujtim Morina doveo je Novinare u vodstvo već u 4. minuti, a Kanjuh je u sljedećoj udvostručio prednost. Malu nadu gostima donio je Odža u 11., međutim, u sljedeće dvije minute, dvama pogocima Surudžića i jednim Horvatha, Nacional je pobjegao na 5:1. Uvjerljivu i dominantnu igru, domaćini su potvrdili u drugom dijelu zabivši pritom još tri gola za visoku pobjedu od sedam razlike.

Novo Vrijeme - Square 5:1 (Jurjević 15', Osredkar 16', Koturović 19', 20', Martinović 34'/ Cvjetković 15')

Makarsko Novo Vrijeme, koje se nedavno kvalificiralo u finale kupa regije Jug, svladalo je na domaćem trenu dubrovački Square. Pred oko 700 gledatelja, među kojima je bilo 50-tak bučnih navijača iz Dubrovnika, Makarani su zasluženo slavili s na kraju uvjerljivih 5:1.

Prvi gol je pao tek u 15. minuti kada su domaćini poveli preko Jurjevića, no u istoj minuti gosti izjednačuju preko Cvjetkovića. U sljedećem napadu Makarani ponovno dolaze u prednost. Strijelac je ovaj puta slovenski reprezentativac Osredkar. Do poluvremena, Koturović je zabio još dva pogotka za domaćine, a konačnih 5:1 postavio je Martinović u drugom dijelu.

Murter Royal - Uspinjača 4:1 (Rakić 3', Jušić 9', Ajduković 10', Mijatović 25'/ Grbić 14')

U dvorani Murterinski škoji, Royal je nadigrao i na kraju zasluženo slavio protiv zagrebačke Uspinjače. Domaćini su poveli u 3. preko Rakića, a Jušićevim i Ajdukovićevim pogocima u 9. i 10. minuti Royal je pobjegao na 3:0. Zagrepčanima je malu nadu u povratak donio Grbić u 14., no konači rezultat postavio je Mijatović koji je ujedno proglašen i najboljim igračem utakmice.

Novi Marof - Osijek Kelme 3:1 (Šinjori 15', 32', Sokser 22'/ Pandurević 26')

U dvoboju ekipa koje se bore za opstanak, Novi Marof je s 3:1 svladao Osijek Kelme te se sada nalaze šest bodova od zone ispadanja, dok su Osječani predzadnji s istim brojem bodova kao i Brod 035. U prvom poluvremenu jedini pogodak zabio je Šinjori za domaćine u 15., a u nastavku je Sokser povisio na 2:0, Pandurević smanjio vodstvo, dok je Šinjori svojim drugim pogotkom u 32. zaključio utakmicu.

Brod 035 - Vrgorac 6:0 (Ereiz 13', 24', Martinac 22'-a.g., Petrović 28, Gudelj 35', Ergotić 40')

Posljednje plasirani Brod 035 je s pomalo iznenađujuće visokih 6:0 svladao Vrgorac koji je ovim porazom pao na 10. mjesto ljestvice. U prvom dijelu pao je samo jedan pogodak, no u nastavku utakmice, domaćini su se raspucali te su zabili još pet pogodaka za drugu prvenstvenu pobjedu i malo popravljanje najlošije gol razlike u prvenstvu (27:44).