Josip Piršljin • utorak, 02.12.2014.

Talijanski drugoligaši nisu uspjeli prirediti iznenađenja protiv suparnika iz prvog razreda. Lazio, Sassuolo i Verona pobjedama u 4. kolu Kupa izborili su nastup među 16 najboljih ekipa na Apeninskom poluotoku.

Odigrane su prve tri utakmice 4. kola Talijanskog kupa. Lazio nije imao problema protiv Varesea, a pobjede su upisali i Verona i Sassuolo protiv Perugije, odnosno Pescare. Od hrvatskih igrača nastupio je Dario Župarić za Pescaru i Bruno Petković za Varese, dok su na klupi ostali Šime Vrsaljko u Sassuolu i Franjo Prce u Laziju.

Momčad iz glavnog grada na Olimpicu je ugostila Varese koji se trenutno nalazi na 19. od 22 mjesta u Serie B. Lazio je poveo u 24. minuti kada je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Čeh Simič, a samo dvije minute kasnije bilo je 2:0 nakon pogotka Đorđevića. Sve je riješio deset minuta prije kraja Felipe Anderson postavivši konačni rezultat.

Sassuolo je također izborio nastup u osmini finala Coppa Italije nakon minimalne pobjede nad Pescarom za koju je svih 90 minuta odigrao Župarić, bivši igrač vinkovačke Cibalije. Jedini pogodak na utakmici pao je u 57. minuti kada je precizan bio Antonio Floro Flores.

14. momčad Serie A istim je rezultatom slavila nad 9. momčadi Serie B. Verona je na svom stadionu prošla 4. kolo zahvaljujući pogotku Javiera Saviole s bijele točke iz 17. minute koji je time uništio nade Perugije da će dalje dogurati u Kupu.

U srijedu i četvrtak na rasporedu je ostalih pet susreta 4. kola, a osim Lazija, Sassuola i Verone, u osmini finala još se automatizmom nalaze Milan, Torino, Inter, Napoli, Roma, Fiorentina, Juventus i Parma. Poznato je i tri para osmine finala Kupa, Juve će ugostiti Veronu, Lazio će "na noge" Torinu, a Milan mora protiv Sassuola.