Vodeni sportovi

Hrvatska opet bez polufinala: Todoroviću nedostajalo šest stotinki

Borna Rupnik • petak, 05.12.2014.

Niti u petak hrvatski plivači nisu uspjeli proći jutarnji, kvalifikacijski dio programa na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Hrvatski plivač Mario Todorović bio je blizu plasmana u polufinale u disciplini 50 metara leptir, no izmaklo mu je za šest stotinki sekunde. Todorović je ubilježio vrijeme 23.23, s kojim je stigao do 19. pozicije.

Saša Gerbec nastupio je u disciplini 50 metara prsno te osvojio 43. mjesto s novim hrvatski rekordom, kojega je popravio za više od sekundu i pol. Sada iznosi 25.08.

Sven Arnar Saemundsson plivao je na 400 metara slobodno i s vremenom 3:51.41 stigao do ukupno 47. mjesta.

Na 100 metara prsno nastupila Ana Radić, koja je s vremenom 1:09.04 zauzela 36. mjesto.