Zadrani u Domu sportova iznenadili blijedu Cedevitu preokretom u posljednjoj dionici

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.12.2014.

Košarkaši Zadra upisali su veliku gostujuću pobjedu kod Cedevite slaveći sa 74:71. Cedevita je imala prednost na poluvremenu, međutim u drugom dijelu Zadar je napravio preokret i stigao do zaslužene pobjede...

Zadar je odigrao utakmicu po željama trenera Ante Nazora i stigao je do velike pobjede protiv favorizirane Cedevite kod koje se osjetilo neigranje Roka Lenija Ukića.

Cedevita nije uspjela ostvariti prevagu niti u reketu, a nije ju služio niti vanjski šut. Za tricu je šutirala tek 6/25, a posebno u drugom poluvremenu imala je napadačkih problema. Niti u obrani nije igrala onako kako bi Repeša želio i Zadar je to kažnjavao.

Domaćin je odlično ušao u utakmicu i odmah poveo s 10:0. Polako su se Zadrani počeli buditi kako se bližio kraj prve četvrtine i na početku druge uspjeli su se približiti na samo 20:18 da bi ubačajem Bošnjaka u 13. minuti prvi put i poveli.

Ipak, Cedevita je imala odgovor na to i serijom 9:0 ponovno se odvojila i na odmoru imala ugodnih 41:32.

Nastavak susreta bio je po zadarskim željama. Još na polovici treće dionice imali su domaćini prednost 53:40, i činilo se da će upisati novu pobjedu, međutim uslijedilo je krizno razdoblje i Zadar je okrenuo stvari na svoju stranu.

Posebno dobro gosti su odradili završnicu treće i početak četvrte dionice kada su kreirali seriju 14:2 s kojom su poveli 67:61 i stavili Cedevitu u probleme.

U samu završnicu ušlo se s vodstvom Zadra 71:69, Ante Delaš nije uspio poravnati, a onda je na drugoj strani važan skok u napadu uhvatio Henrik Širko poslije čega je Marko Ramljak ubacio oba slobodna bacanja i otvorio Zadru vrata pobjede.

Domagoj Bošnjak predvodio je Zadrane sa 17 poena (1/2 za dva, 5/6 za tri) dok je Henrik Širko dodao 13 poena (5/9). Kod Cedevite Mario Delaš ubacio je 16 poena (7/13) uz pet skokova, a Fran Pilepić dodao je 15 poena (5/12) i pet skokova.