Iznenađenje u Finskoj: Lokomotiv Kuban poražen u produžetku

Branimir Korać • subota, 20.12.2014.

U susretu VTB lige odigranom u Finskoj, domaći Bisons Loimaa iznenadili su Lokomotiv Kuban i svladali ga u produžetku. Kruno Simon bio je među istaknutijim pojedincima kod gostiju, ali nije pomoglo...

Favorizirani Lokomotiv Kuban loše se proveo na gostovanju kod Bisons Loimaa u Finskoj. Domaćin je slavio s 82:77 nakon produžetka i iznenadio Krunu Simona i njegove suigrače.

Opuštanje gostiju u drugom poluvremenu bilo je kobno, Finci su napravili preokret i izbrisali zaostatak od 13 poena s poluvremena. Simon se probudio u završnici, prvo je zabio tricu za poravnanje na 67:67, a zatim je poravnao i na 71:71 što je odveo utakmicu u produžetak. Tamo je zabio četiri od šest poena gostiju, ali nije bilo dovoljno.

Anthony Hilliard bio je prvo ime kod domaćina s 25 poena (9/19) i šest asistencija, a Kotti Tuukka dodao je deset poena (5/14) i deset skokova.

Na drugoj strani Derrick Brown ubacio je 18 poena (8/13) uz šest skokova, Simon je za 33 minute dodao 15 poena (1/4 za dva, 3/7 za tri, 4/4 slobodna) i tri asistencije, a Richard Hendrix susret je završio s 13 poena (4/8) i 13 skokova.