Zimski sportovi

Amerikanac Ganong do prve pobjede u Svjetskom kupu

Niko Rukavina • nedjelja, 28.12.2014.

Na muškom spustu održanom u talijanskoj Santa Caterini pomalo iznenađujuće je slavio Amerikanac Travis Ganong kojemu je ovo prva pobjeda u karijeri. Ganong je završio utrku s 9 stotinki prednosti ispred Austrijanca Matthiasa Mayera. Treći je bio Talijan Paris.

Amerikanac Travis Ganong stigao je do svoje prve pobjede u Svjetskom kupu osvojivši spust u talijanskoj Santa Caterini. Na drugom mjestu bio je olimpijski pobjednik Matthias Mayer, sa zaostatkom od 9 stotinki, a Paris je osvojio treće mjesto s 21 stotinkom zaostatka za sretnim Amerikancem.

Natko Zrnčić-Dim je, kao jedini hrvatski predstavnik na današnjoj utrci, spust završio na 33. mjestu sa 1.85 sekundi zaostatka za pobjednikom te je ostao bez osvojenih bodova.

Dvadesetšestogodišnjem Amerikancu je prije ove utrke najbolji rezultat bio peto mjesto na Olimpijskim igrama u Sočiju u veljači ove godine. Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa i spusta, Norvežanin Kjetil Jansrud završio je na razočaravajućem 17. mjestu s 1.35 sekundi zaostatka za Ganongom.

Ganong je ovom pobjedom skočio na 10. mjesto u ukupnom poretku i na treće mjesto u spustu sa 103 boda manje od Jansruda.

Četvrto, peto i šesto mjesto pripalo je Austrijancima Striedingeru, Baumannu i Reicheltu

Zbog jakog vjetra na gornjem dijelu staze u Santa Caterini, organizatori su spustili startna vrata za 590 metara.