Odličan debi Damira Markote u neočekivanoj pobjedi kod Galatasaraya

Branimir Korać • subota, 03.01.2015.

Damir Markota tek je doputovao u Istanbul i već u prvom susretu pokazao da će biti pojačanje za svoju novu momčad. U dvoboju protiv euroligaša Galatasaraya Istanbul je iznenadio uz veliki doprinos Markote...

Hrvatski košarkaški reprezentativac Damir Markota tek je ostvario transfer u redove Istanbula, a već u prvoj utakmici bio je među najboljim pojedincima.

Njegova nova momčad gostovala je kod Galatasaraya i upisala je neočekivanu pobjedu 84:81. Zanimljivo, iako praktički još niti ne poznaje momčad, Markota je imao najveću minutažu na susretu odradivši 37 minuta. Za to vrijeme ubacio je 16 poena (3/5 za dva, 3/5 za tri, 1/2 slobodna), uhvatio šest skokova i podijelio dvije asistencije. Efikasniji od njega kod pobjednika bili su s po 17 poena Michael Jenkins (5/7 trica) i Jure Balažič (5/5 trica)..

Istanbul je za tri poena šutirao odličnih 15/25 tako da domaćinu nije pomoglo niti 23 poena (7/10) i pet asistencija Carlosa Arroya i 14 poena (5/7) Martinasa Pociusa.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je i Tomislav Ružić čiji je Gaziantep u svojoj dvorani nadigrao Eskisehir s 88:80. Ružić je za 30 minuta ubacio 15 poena (3/3 za dva, 3/6 za tri) i uhvatio osam skokova, a najefikasniji bio je Domen Lorbek s 18 poena.