Borna Rupnik • nedjelja, 04.01.2015.

U derbiju turskog prvenstva Galatasaray je u gostima svladao Bešiktaš, koji je susret završio s desetoricom igrača na terenu.

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić i njegov Bešiktaš više nisu na vrhu tablice, nakon poraza od Galatasaraya 0:2 na svom terenu. Fenerbahče je svladao Basaksehir 2:0 te ima bod viška pred drugoplasiranim Bešiktašem i trećeplasiranim Galatasarayem.

Mreže su u susretu Bešiktaša i Galatasaraya mirovale sve do 50. minute, kada je za vodstvo gostiju zabio Melo, a posao Bilićeve momčadi otežan je u 62. minuti, kada je isključen Kavlak zbog poteza prema Sneijederovom licu.

Potvrda slavlja Galatasaraya stigla je u petoj minuti sudačke nadoknade, kada je konačni rezultat postavio Yilmaz.

"Teško je prihvatiti ovakav poraz u derbiju. Na poluvremenu je sve bilo u redu, dobro smo počeli i u nastavku, ali potom smo primili vrlo jeftin gol. Imali smo dovoljno vremena za povratak, ali ostali smo s desetoricom i stvari su postale vrlo teške. Imali smo neke šanse, no nije bilo lako igrati protiv dobrog Galatasaraya s igračem manje", rekao je Bilić poslije utakmice.

U sljedećem kolu, 26. siječnja, Bešiktaš gostuje kod Genclerbirligija.