Bielsa: „Zaslužili smo izgubiti“, Berigaud: „Ponosan sam na svoje igrače“

Niko Rukavina • subota, 10.01.2015.
Bielsa: „Zaslužili smo izgubiti“,  Berigaud: „Ponosan sam na svoje igrače“

Vodeća momčad francuskog prvenstva Olympique Marseille sinoć je izgubila na gostovanju kod Montpelliera s 2:1 te je omogućila Lyonu i PSG-u da pobjedama ovog vikenda preskoče, odnosno bodovno se izjednače s klubom iz južne Francuske...

Osmoplasirani Montpellier nadigrao je jučer vodeću momčad Ligue 1 i na kraju je slavio s 2:1. Pogotke za domaćine postizali su Kevin Berigaud u 36. minuti utakmice na asistenciju Paula Lasne, a sam Lasne je povisio na 2:0 u 62. minuti. Počasni pogodak i njegov prvi za Marseille zabio je Billel Omrani volejem u 68. minuti utakmice.

Poslije dvoboja, trener Marseillea, Marcelo Bielsa bio je prilično neraspoložen zbog poraza i igre svoje momčadi te je izjavio kako nisu zaslužili bod.

“Nakon što smo smanjili prednost Montpelliera, nismo stvorili niti jednu šansu za izjednačenje. Bio je izjednačeni dvoboj, no da smo izjednačili ne bi bilo pošteno. Iako smo često dolazili pred kazneni prostor suparnika, nismo stvorili konkretne šanse“, rekao je nakon utakmice argentinski stručnjak.

Montpellier je već drugi put u sezoni svladao vodeću momčad Francuske. U prvoj utakmici u Marseilleu, 17. kolovoza prošle godine, Montpellier je slavio s 2:0. Trener Montpelliera, Kevin Berigaud, inače je rođen u Marseilleu, a zadovoljan je jer je njegova momčad nastavila s dobrim prvenstvenim igrama protiv vodećih momčadi Ligue 1 (u prošlom kolu su remizirali s PSG-om 0:0, iako su u Francuskom kupu izgubili 3:0 od istog protivnika).

“Bila je ovo jedna jako dobra predstava moje momčadi. Prošlu godinu završili smo dvobojem protiv PSG-a, a ovu započeli pobjedom protiv Marseillea. Ponosan sam na svoje igrače“, rekao je nakon utakmice trener pobjedničke momčadi.

Marseille se nalazi očito u velikoj krizi jer su nedavno ispali iz Francuskog kupa od četvrtoligaša Grenoblea nakon jedanaesteraca.