Hrvatska ponovno slavila nad Srbijom, teže nego dan ranije u Umagu

Iz Rijeke:Danijela Lemaić • subota, 10.01.2015.

Hrvatski rukometaši odigrali su posljednji pripremni susret uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Katar. Pred prepunom dvoranom u Rijeci hrvatski rukometaši ponovno su snage odmjerili s reprezentacijom Srbije nad kojom su upisali novo slavlje s četiri pogotka razlike.

Hrvatska - Srbija 34:30 (16:14)

Pripremna utakmica
RIJEKA - Sportski centar Zamet, Gledatelja: 2317
Suci: Gubica/Milošević

Hrvatska:Pešić, Ivić (3 obrane), Alilović (2 obrane); Duvnjak 5, Stepančić 1, Kopljar 3, Vori 2, Gojun, Horvat 5, Obranović, Karačić, Bičanić 2, Štrlek 6, Čupić 5, Musa, Ninčević 1, Slišković 4, Brozović
Trener: Slavko Goluža

Srbija: Kocić (1 obrana), Marjanac (12 obrana); Basarić, Vujin 6, Marjanović, M. Ilić 8, Gugleta 2, N. Ilić 5, Rnić 2, Stanković, Zelenović 2, Dal. Čutura, Dav. Čutura 2, Abutović 1, Mitrović, Marsenić 2
Trener: Dejan Perić

Sedmerci: Hrvatska 5/5; Srbija 4/4
Isključenja: Hrvatska: 4 min.; Srbija: 6 min.

Hrvatska muška rukometna reprezentacije ove je subote u drugom pripremnom susretu za nadolazeće Svjetsko prvenstvo, koje će se od 15. siječnja do 1. veljače održati u Kataru, zaigrala protiv reprezentacije Srbije. U sportskom centru Zamet u Rijeci izabranici Slavka Goluže pred prepunim tribinama pokazali su što sve znaju i umiju te su uoči odlaska na svjetsku smotru stigli do drugog slavlja nad gostima.

Srpska reprezentacija imala je prvi napad, a u obranu izbornik Goluža poslao je Jakova Gojuna, Manuela Štrleka, Željka Musu, Ivana Čupića, Domagoja Duvnjaka i Marka Kopljara, dok se iza njih na vratima našao Mirko Alilović.

Duvnjak i Penezić rukometaši godine

Na poluvremenu utakmice u Rijeci dodijeljena su godišnja priznanja Sportskih novosti uz suradnju s Hrvatskim rukometnim savezom za najboljeg rukometaša, rukometašicu, trenera i sudački par. Svoje titule obranili su Domagoj Duvnjak i Andrea Penezić koji su preuzeli nagradu za najboljeg rukometaša, odnosno, rukometašicu. Za najboljeg trenera ponovno je proglašen izbornik Slavko Goluža, dok je najbolji sudački par Gubica-Milošević.

Prvi pogodak na susretu stigao je iz sedmerca nakon što hrvatsku mrežu trese Momir Ilić, no na drugoj strani Duvnjak brzo to vraća na 1:1. Do prvog vodstva na susretu Hrvatska stiže tri minute kasnije iz kontre Štrleka, ali Marko Vujin ubrzo to poravnava na 2:2. Nanizale su se tada greške s obje strane, a post od pogodaka prekida Čupić koji biva siguran s linije sedam metara za 4:3. Nastavila se tada igra gol za gol koja se zadržala sve do 16. minute susreta kada Srbija zahvaljujući dvije vezane obrane Dragana Marjanca odlazi na prvih +2 (9:7) što je, pak, bio znak Goluži da pozove minutu odmora.

Nakon time-outa Hrvati su se probudili te su preko Damira Bičanića i Marka Kopljara izjednačili rezultat na 9:9. Velika borba se odvijala na terenu, naime, obje reprezentacije pokušale su se odvojiti od suparnika, a nakon dobre obrane Filipa Ivića Ivan Slišković odvodi Hrvatsku u vodstvo 15:14. Da Hrvatska ode na predah s dva pogotka više potrudio se kapetan Igor Vori koji pogađa za 16:14.

Drugo poluvrijeme Hrvati su otvorili s manjkom koncentracije i nešto lošijom izvedbom u obrani stoga je nakon samo šest minute igre reprezentacija Srbije izjednačila na 19:19. Pojačala je tada hrvatska reprezentacija te je s dva uzastopna pogotka postavila 21:19, a tri minute kasnije novom 3-0 serijom ostavila je protivnike na minus četiri (21:25).

Vratili su se u igru rukometaši Srbije te su u 45. minuti smanjili zaostatak na minus dva (23:25) nakon što sigurni bivaju Aleksandar Gugleta i Mijajlo Marsenić, a uskoro su i stigli na pogodak zaostatka (25:26). Luka Stepančić vraća Hrvatsku u vodstvo 27:25, a do isteka 60. minute prednost se povećala na +4 (34:30) što je ujedno bio i konačan rezultat.