Željezničar uspješniji nakon kaznenih udaraca, Hajduku četvrto mjesto u Gabeli

Mihaela Bradovski • subota, 17.01.2015.

Nakon poraza nakon kaznenih udaraca u polufinalu protiv GOŠK-a, Hajduk je isto ponovio i u susretu za treće mjesto protiv sarajevskog Željezničara. Ovaj put nakon 90 minuta bilo je 1:1, a presudio je promašaj Bencuna u drugoj seriji...

Hajduk je nastup na Memorijalu Andrije Ankovića u Gabeli završio na posljednjem četvrtom mjestu. Iako kroz dva dana nije nijednom poražen u 90 minuta, Hajduk je bio neefikasniji prilikom izvođenja kaznenih udaraca.

Prvi su to iskoristili igrači GOŠK-a iz Gabele u polufinalu, a zatim i u susretu za treće mjesto nogometaši sarajevskog Željezničara.

Već u trećoj minuti dvoboja za treće mjesto Hajduk je stigao do vodstva. Maglica je ubacio za Caktaša koji pogađa vratnicu, a lopta se odbija do Mezge, a ovaj iz blizine dovodi Splićane u vodstvo.

Međutim kratko je Hajduk bio u vodstvu. Već u šestoj minuti Nižić igra rukom u svojem kaznenom prostoru, a Sead Bučan, bivši igrač Splita, iz kaznenog udarca poravnava na 1:1.

Bili su to i jedini pogoci u 90 minuta, Hajduk je imao dovoljno prilika za pobjedu, međutim njegovi napadači nisu bili precizni i pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca.

U drugoj seriji Bencun nije uspio zabiti, ostale penale realizirali su Maloča, Balić, Bradarić i Ducasse, no Željezničar je bio maksimalan i odnio pobjedu.