Cedevita poražena u utakmici preokreta u Rimu, upisan prvi poraz u Eurokupu

Branimir Korać • četvrtak, 22.01.2015.

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli doći do treće pobjede u Eurokupu i tako si širom otvoriti vrata prolaza u sljedeću fazu natjecanja. Raspad u završnici susreta u Rimu odnio je pobjedu i Virtus je bio bolji sa 73:66...

Cedevita je otputovala u Rim bez kalkulacija tražeći pobjedu. Momčad Jasmina Repeše slavila je u prve dvije utakmice u ovosezonskom izdanju Eurokupa i bilo je jasno koliko bi joj donijela pobjeda i u ovom susretu. Prilika za to je postojala, ali nekonstantnost u igri Repešine momčadi odnijela je mogućnost za slavljem.

Obje momčadi imale su dobra i loša razdoblja u igri, Cedevita je imala velikih problema s kontrolom skoka tijekom cijelog susreta i to joj je u značajnoj mjeri otežalo posao. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu i to zahvaljujući seriji 10:0 u završnici prvog dijela u kojoj je glavnu ulogu igrao Rok Stipčević. Na odmor se otišlo s vodstvom Virtusa 39:31 i Rimljani su prednost održavali sve do završnice treće dionice.

Tu se razigrao Tomislav Zubčić koji je predvodio Cedevitinu seriju 14:0 krajem treće i početkom četvrte dionice čime je Cedevita preuzela vodstvo.

Vrlo brzo domaćin se vratio i igralo se praktički koš na koš sve do posljednjih pet minuta. U tom razdoblju Cedevita ulazi u probleme, ostaje četiri minute bez koša i Virtus prelama utakmicu serijom 8:0 i bijegom na 70:64.

Do kraja susreta domaća momčad uspješno je zadržala prednost i slavila sa 73:66.

Kyle Gipson bio je najefikasniji kod Virtusa s 19 poena (6/12, trica 5/7), a najbolji je bio Jordan Morgan sa 17 poena (6/9) i 12 skokova. Rok Stipčević za 23 minute ubacio je devet poena (2/4 za dva, 1/4 za tri). Kod Cedevite Zubčić je ubacio 15 poena (2/3 za dva, 3/7 za tri) i uhvatio osam skokova dok je Miro Bilan dodao 12 poena (5/6) i šest skokova.