Šokantan poraz za Perasovićevu Valenciju, dobar nastup Planinića i Simona

Branimir Korać • četvrtak, 22.01.2015.

Kompletirano je treće kolo natjecanja po skupinama Top 32 Eurokupa, a najveće iznenađenje priredio je rumunjski Asesoft koji je u gostima svladao Perasovićevu Valenciju...

Prvu pobjedu u Top 32 Eurokupa upisali su košarkaši Budućnosti koji su ugostili Dinamo Sassari i slavili 93:86. Podgoričani su odigrali odličnih 30 minuta, imali visoku prednost da bi u završnici dopustili Sassariju da im zaprijeti i serijom 19:2 dođe na samo četiri poena zaostatka. Ipak, potpuni preokret nije se dogodio i domaćin na krilima 27 poena (10/14, trica 5/8) i 13 skokova Suada Šehovića odlazi do pobjede. Darko Planinić odigrao je dobru utakmicu i ubacio je za 23 minute 12 poena (5/8) uz četiri skoka. Robert Rikić nije ulazio u igru.

Limoges je na vrhu skupine J, a u trećem kolu nadigrao je Cantu s 81:70. Presudila je posljednja četvrtina koja je protekla potpuno u znaku domaćina i ostavila Cantu bez pobjede. Adrien Moerman bio je nezaustavljiv s 20 poena (6/10) i 11 skokova, a kod Cantua Ivan Buva je igrao 16 minuta i upisao dva poena (1/2 za dva, 0/2 za tri) i uhvatio pet skokova.

Očekivano težak posao imao je Himki na gostovanju u Solunu, ali je ipak potvrdio kvalitetu i svladao domaći PAOK s 82:78. U završnici susreta Grci su zaprijetili, no Petteri Koponen i Tyrece Rice s linije slobodnih bacanja osigurali su pobjedu gostima. Prvo ime utakmice bio je Tyler Honeycutt s 14 poena (4/6) dok je Marko Popović za 18 minuta upisao deset poena (1/3 za dva, 1/3 za tri) i podijelio pet asistencija.

Utakmicu s dva potpuno različita poluvremena odigrali su Union Olimpija i Bayern. Prvo je u potpunosti pripalo Slovencima koji su na odmoru imali 53:39, ali u drugom dijelu Bayern je sve nadoknadio i prestigao domaćina te došao do pobjede 90:80. Vladimir Štimac s 24 poena (10/11) i devet skokova za samo 22 minute bio je najbolji kod pobjednika dok je na drugoj strani Paolo Marinelli dobio 17 minuta i iskoristio ih za devet poena (1/5 za dva, 2/5 za tri) i četiri asistencije.

Gjergjin Oostende visoko je poražen na gostovanju kod Turowa. Vanjski šut domaćina i trica 15/32 u odnosu na 2/10 Oostendea, riješio je pitanje pobjednika u ovom susretu. Oostende je tako stigao do prvog poraza, a jedan od najzaslužnijih za to je poljski reprezentativac Michal Chylinski s 28 poena (10/14, trica 6/9).

U skupini N Lokomotiv je zadržao stopostotan učinak pobjedom na gostovanju kod Nancyja. Francuzi nisu imali dovoljnu kvalitetu za oduprijeti se momčadi koju je predvodio dvojac Anthony Randolph (15 poena, 6/11, 12 skokova) - Kruno Simon (12 poena, 3/7, šest skokova, četiri asistencije).

Pravo razočaranje doživjela je Perasovićeva Valencia koja je na svom parketu poražena od rumunjskog Asesofta 92:87. Neočekivani poraz stigao je zahvaljujući vrlo mekanoj i lošoj obrani domaćina što je Asesoft kažnjavao i uz 22 poena Mariusa Runkauskasa i 20 poena i sedam asistencija Alhajija Mohammeda stigao do pobjede.