Hajduk svladao porečki Jadran, Nikola Vlašić dvostruki strijelac

Mihaela Bradovski • subota, 24.01.2015.

Nogometaši Hajduka odigrali su u Poreču prijateljsku utakmicu protiv domaćeg Jadrana i upisali pobjedu 3:1.Unatoč neigranju nekolicine igrača, Tudorova momčad je slavila golovima Vlašića i Vasilja...

Hajduk je gostovao u Poreču kod domaćeg Jadrana i svladao ga s 3:1. U ovom susretu Igor Tudor nije mogao računati na sve igrače, Kalinić je odmarao, a zbog lakših ozljeda nije bilo Milevskog, Maglice, Mezge, Gotala, Balića i Nižića.

Očekivano je Hajduk odmah preuzeo kontrolu nad utakmicom, ali ipak su domaćini uspjeli doći prvi do pogotka i to u 19. minuti preko Davida Dujanića koji je pogodio suprotni gornji kut Marka Ranilovića.

Već u sljedećoj minuti Hajduk je uzvratio. Nikola Vlašić odlično je pucao s 18 metara i poravnao na 1:1.

Do kraja prvog dijela Hajduk je imao još nekoliko prilika za preuzimanje vodstva, međutim lopta nije htjela u mrežu, ali je zato u drugom dijelu postigao dva pogotka i odnio pobjedu.

U 54. minuti dosuđen je kazneni udarac za Splićane nakon što je u 16 metara zaustavljen Vasilj, a Vlašić je donio Hajduku vodstvo da bi Vasilj u 86. minuti postavio konačnih 3:1 na dodavanje Josipa Bašića.

Prijateljska utakmica

Jadran Poreč - Hajduk 1:3

Hajduk: Ranilović, Maloča, Bradarić, Milović, Vršajević, Sušić, Vuković, Caktaš, Kouassi, Vlašić, Maloku. (Drugo poluvrijeme: Grbić, Mikanović, Domej, Vuković, Z. Milić, Vasilj, J. Bašić, Juranović, T. Bašić, Pejić, Vlašić)