Zagrebaši svladali Nexe za prvo pripremno slavlje uoči nastavka sezone

Zvonka Keliš • subota, 24.01.2015.

Rukometaši PP Zagreba snage su ove subote odmjerili s hrvatskim viceprvakom, našičkim Nexeom, te su upisali i prvo pripremno slavlje za nastavak sezone. Bolji su u Koprivnici, gdje su sudjelovalo na Memorijalnom turniru Goran Vrbošić Vrba, bili od Našičana s tri pogotka razlike.

Momčad PPD Zagreba ove je subote zaigrala i u svom trećem pripremnom susretu za nastavak zanimljive sezone u kojoj želi kako u osminu finala Lige prvaka tako i potvrditi svoj nastup na Final Sixu SEHA GSS lige. Nakon poraza od Krke te remija s Gorenjem Velenjem, Zagrebaši su u Koprivnici, u sklopu 21. Memorijalnog turnira Goran Vrbošić Vrba zaigrali u pripremnom i prijateljskom susretu s našičkim Nexeom od kojeg su bolji bili 27:24.

U dvorani Fran Galović u Koprivnici dva najbolja hrvatska rukometna kluba prisustvovala su Memorijalnome turniru Goran Vrbošić Vrba te su zanimljivom utakmicom pred tristotinjak gledatelja obilježili ovaj turnir na kojem su sudjelovale još i ekipe domaćina, kao i Bjelovara te Medveščaka, a obilježen je i revijalnim rukometnim susretima, kao i utakmicom Podravke Vegete i Splita. Izjednačeno je na startu susreta PPD Zagreba i Nexea bilo tek nekoliko uvodnih minuta nakon čega kreće Zagrebovo odvajanja na 5:3. Nije trebalo dugo da Našičani još jednom poravnaju rezultat pa tako stižu na 6:6 da bi PPD Zagreb ponovno osigurao vodstvo, otišao na 10:8, Našičani se također nanovo vratili te potom i preokrenuli rezultat za minimalno vodstvo 13:12 na poluvremenu.

Nakon novog izjednačenja u Koprivnici, momčad Nexea držala je stečeno vodstvo u uvodnim minutama nastavka te se odvojila i na 16:14, no rukometaši Zagreba stalno sustižu svog suparnika da bi se ubrzo serijom 5-0 odvojili na sigurnih 25:20. Hrvatski viceprvak potom više nije uspio sustići svog protivnika unatoč uloženom trudu. Na koncu PPD Zagreba upisuje i prvu pripremnu pobjedu 27:24.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Raković sa šest postignutih pogodaka, Josip Valčić dodao je njih pet, dok je najbolji kod Nexea bio Tomislav Nuić s četiri gola, a Tibor Jurjević, Luka Sokolić i Mirko Herceg zabili su po njih tri.

Pred Zagrebašima je za četiri dana i posljednji pripremni susret, a u sklopu istog očekuje ih gostovanje kod slovenskog Celja 28. siječnja, a sam susret na rasporedu je od 18 sati.