Branimir Korać • ponedjeljak, 26.01.2015.

Nogometaši Bešiktaša uspješno su odradili posao u 17. kolu turskog prvenstva. Na gostovanju kod Genclerbirligija slavili su s 2:0 i tako se vratili na drugu poziciju koju je nakratko preuzeo Galatasaray...

Gostovanje kod domaćinske momčadi koja ove sezone ima samo jedan poraz na svom travnjaku nije nimalo lagano, no Bilićev Bešiktaš uspješno ga je apsolvirao i vratio se na drugu poziciju.

Gosti su bili bolji protivnik, stvorili su više prilika, bili su opasniji i zaslužili su pobjedu.

Genclerbirligi je izdržao 70 minuta, ali onda prima prvi pogodak, ubrzo stiže i drugi i Bešiktaš do kraja susreta rutinski čuva prednost.

Do vodstva ga je doveo Demba Ba iz slobodnog udarca da bi na 2:0 povisio u 79. minuti Sahan.

U 90. minuti Bešiktaš je ostao s igračem manje na travnjaku nakon što je crveni karton zaradio Franco što je Bešiktašu već osmi crveni karton u prvenstvu čime je uvjerljivo na vrhu.