MAXtv Prva liga, 20. kolo, 07.02.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 350
Lokomotiva

Dinamo golovima Ademija i Henriqueza bez većih problema savladao solidnu Lokomotivu

Ante Dubravac • subota, 07.02.2015.

U sklopu 20. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Lokomotivu. Iako je Lokomotiva pružila solidan otpor domaćini su došli do sigurne pobjede.

Iako je u petak u Zagrebu cijeli dan padao snijeg te je bilo upitno odigravanje susreta između Dinama i Lokomotive djelatnici koji se brinu za održavanje stadiona u Maksimiru su uložili veliki napor pa je gradski derbi ipak odigran.

Kao što je i najavio trener Zoran Mamić je zbog problema s ozljedama lijevih bekova priliku na toj poziciji pružio Matelu dok je Brozovićevu poziciju u sredini terena preuzeo Machado. Ipak najveće iznenađenje je ostavljanje Fernandesa na klupi dok je od prve minute krenuo Fiolić.

već u četvrtoj minuti Lokomotiva je mogla doći do vodstva kada je Pavičić odlično pronašao Kolara koji je krenuo sam prema Eduardu koji ipak zaustavlja njegov udarac. Na drugoj strani uzvratio je Machado s ruba šesnaesterca, ali vratnica spašava goste.

U desetoj minuti Dinamo je poveo. Korner s desne strane izveo je Fiolić, u skoku je najviši kapetan Ademi koji neobranjivo pogađa za 1:0. Nakon vodstva domaćina susret se malo primirio sve do 30. minute kada je glavom zaprijetio Mrčela, ali nove rezultatske promijene nije bilo pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Dinama.

U 51. minuti nakon jedne gužve u gostujućem šesnaestercu lopta dolazi do Sigalija koji se ne snalazi najbolje. Dinamo je nastavio s većim posjedom lopte, međutim Modri su djelovali poprilično bezidejno pa gostujući vratar Sluga gotovo da nije imao posla.

Ipak, u 65. minuti Dinamo je udvostručio svoju prednost. Machado je odlično pronašao Henriqueza koji zaobilazi Slugu i postiže svoj sedmi prvenstveni pogodak. Deset minuta kasnije odlično je gađao Fernandes, međutim Sluga odbija u korner.

U posljednjih petnaest minuta Zoran Mamić je pružio priliku i mladom Olmu koji je tako nakon problema s papirologijom konačno i debitirao za Dinamo, a u posljednjim trenucima gotovo se upisao u strijelce, ali Sluga je bio uspješniji. U sudakoj nadoknadi Lokomotiva je došla do pogotka kada je nakon centaršuta Mamića glavom zabio Doležal.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Zadar dok će Lokomotiva gostovati u Kranjčevićevoj kod Zagreba.

• Obrisan korisnik07.02.2015. u 18:09
    sammir stavljati s ovima je notorna glupost. uostalom, sammir pokazuje da zna u španjolskoj a ove gluposti ja ne bi trebao ni komentirati.
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 17:49
    U tome i jest stvar, ne misle. Iz godine u godinu forsiraju igrace koji su pokazali da ne mogu igrati za Dinamo( ako zeli biti ozbiljan klub). Prije Ibanez i Sammir, sada Pivaric, Antolic i SIGALI.
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 17:40
    obrana i danas pokazala slabosti, a to je jebena lokomotiva, šta oni misle u europi
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 17:14
    Jel ide sav utržak od utakmice domaćinu???
  • Obrisan korisnik07.02.2015. u 17:08
    Sigali, majko Isusova, sta je Mamicev vanbracni sin da ga se vise nije nabilo.