Davor Kovačević • petak, 20.02.2015.

U sjeni tradeova koji su obilježili četvrtak u NBA ligi, nakon All-Star pauze nastavljena su uzbuđenja na američkim parketima s dva derbija koja su pripala Oklahomi, odnosno Los Angeles Clippersima.

Westbrook i Ibaka uništili Dallas

Svoju potjeru na play-off nastavila je Oklahoma. Sa 104:89 svladala je Dallas i to uz inspirativne večeri dvojice igrača. MVP All-Stara Russell Westbrook ostvario je učinak od 34 poena i deset asistencija, a nedostatak centara nadomjestio je Serge Ibaka s 21 poenom i 22 skoka.

“Samo sam pokušavao biti agresivan cijelo vrijeme, u napadu. Pritiskati u obrani, to je moj posao“, rekao je Westbrook.

Već do poluvremena Oklahoma je stvorila lijepih +16 (52:36), a u nastavku to povećala i do najvećih 76:54. Sa omjerom 62-39 potpuno je nadskakala Dallas i s 29. pobjedom se izjednačila s Phoenixom na osmom mjestu.

“Ne možemo gledati stanje nakon svake pobjede ili poraza. Moram samo nastaviti igrati, imamo još 28 utakmica do kraja. Moramo se fokusirati na to, nastaviti vjerovati i sve će biti dobro“, konstatirao je Kevin Durant koji je ostao u sjeni dvojca Westbrook-Ibaka s 12 poena. Kod Dallasa se nitko nije istaknuo, tek je Nowitzki postigao 14 poena, a Harris 13.

Paul, Jordan i Crawford nezadrživi za Spurse

Neizvjesnost do samog kraja potrajala je u Staples centru gdje su Los Angeles Clippersi u samoj završnici izvukli pobjedu nad San Antonio Spursima sa 119:115. Vjerojatno se ne zna tko je bio bolji u redovima Clippersa, DeAndre Jordan s 26 poena i 18 skokova, Chris Paul s 22 poena i 16 asistencija ili, pak, Jamal Crawford koji je dio svojih 26 poena postigao u samoj završnici kada se lomila utakmica.

“Ja sam velik, imam osjećaje, također. Mrzim što ne možemo samo trčati i igrati“, izjavio je u polušali Jordan aludirajući na svojih 18 promašenih slobodnih bacanja (10/28). Srećom po njegovu momčad, ti se promašaji nisu odrazili na konačan rezultat.

Najveću prednost na utakmici imali su Spursi, u 30. minuti poveli su sa 74:65, pa su domaćini odgovorili serijom 14-2. Pobjednik se odlučivao u posljednjih 30 sekundi, Belinelli je tricom smanjio na 114:115, Paul pogodio za +3 Clippersa, dok je s druge strane precizan na slobodnim bacanjima samo jednom bio Ginobili. Šest sekundi prije kraja Redick je samo potvrdio pobjedu Clippersa.

Uz raspoložene domaćine, veliku je večer imao Tim Duncan. Legenda Spursa je za 33 minute ubacila 30 poena i uhvatila 11 skokova uz tek dva promašaja iz igre (12/14), dok je na svojoj približnoj razini konačno odigrao i Tony Parker ubacivši 21 poen i podijelivši 13 asitencija.