U velikom derbiju hrvatskog futsala Tommy Split u Zagrebu „razbio“ Nacional

Niko Rukavina • subota, 21.02.2015.

U najvećem derbiju hrvatskog futsala, Tommy Split je s neočekivano visokih 7:0 „razbio“ do nedavno vodeći Nacional u Zagrebu čime je preuzeo čelo 1.HMNL...

Do jučerašnje utakmice Nacional je bio bez poraza u prvenstvu, dok je Split jedini poraz upisao u 5. kolu na gostovanju kod Murter Royala. Radi se o dvije uvjerljivo najjače hrvatske futsal ekipe, koje pretendiraju na prvo mjesto koje će im omogućiti najbolju startnu poziciju u doigravanju.

Nacional je momčad u kojoj igraju dva hrvatska futsal reprezentativca (Tihomir Novak i Kristijan Grbeša), dva srpska (Mladen Kocić i Borko Surudžić), a nedavno je za Novinare potpisao i talijanski reprezentativac Renato Clayton Baptistella, koji sinoć nije zaigrao. S druge strane, u Splitu igraju četiri hrvatska reprezentativca (Franco Jelovčić, Josip Suton, Jakov Grcić i Ivo Jukić), jedan slovenski (Alen Fetič), a posljednja akvizicija Tommyja bio je iskusni Brazilac Genario.

S obzirom da se utakmica igrala u Nacionalovom Fusio Futsal centru, jaka zagrebačka ekipa je bila blagi favorit. Pobjedom u ovom dvoboju Nacional je mogao pobjeći Splitu na šest bodova razlike i ostvariti veliki korak k osiguravanju startne pozicije za play-off.

Međutim, Splićani su odigrali perfektnu utakmicu i potpuno su razbili Zagrepčane. Nakon prvih 20 minuta, gostujuća momčad je imala veliku prednost od 5:0, a u nastavku je pogocima Grcića i Genaria dodatno produbila agoniju Nacionala.

Splićani su furiozno otvorili utakmicu. U 8. minuti vodili su s velikih 3:0. Dva pogotka postigao je Suton, a jedan Fetič. U 14. Suton je zabio svoj hat-trick, a u posljednjoj minuti prvog dijela Jelovčić povisuje na 5:0.

Nacional je početkom nastavka bacio sve karte u napad, no dvama pogocima u razmaku od samo jedne minute Split je zapečatio pobjedu kojom je preskočio Nacional na čelu prvenstvene ljestvice.

F.C. Nacional Zagreb – MNK Split Tommy 0:7 (0:5)

Strijelci: 0:1 Josip Suton 3', 0:2 Alen Fetič 7', 0:3 Josip Suton 8', 0:4 Josip Suton 14', 0:5 Franco Jelovčić 20', 0:6 Jakov Grcić 25', 0:7 Genario Benicio Peixoto 26'

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Leo Klindić, Bojan Kubović, Mislav Banek, Sven Horvath, Kujtim Morina, Mladen Kocić, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Ivan Pavlić, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh. TRENER: Robert Grdović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Jakov Grcić, Alen Marić, Ante Ćorluka, Alen Protega, Nikola Pavić, Josip Suton, Branko Laura, Granco Jelovčić, Ivo Jukić, Alen Fetič, Genario Benicio Peixoto. TRENER: Mato Stanković

• karioke bučani21.02.2015. u 14:26
    i igrački i trenerski split je bolji, suton i jelovčić su daleko najbolji u hmnl-u, tu su još fetić, genario, i kapetan reprezentacije jukić, dok u nacionalu odskaču samo novak, surudžić te možda grbeša. A još kad se na lito vrati marinović u split nadamo se i dobrom rezultatu u ligi prvaka