MAXtv Prva liga, 22. kolo, 21.02.2015, 15:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.100

Branimir Korać • subota, 21.02.2015.

Povratak na klupu Stanka Poklepovića nije zabilježeno pobjedom. Hajduk je u Kranjčevićevoj poražen od Lokomotive rezultatom 2:1 čime su Lokosi preskočili Splićane na ljestvici...

Turbulentni tjedan u Hajduku je zaključen porazom na gostovanju kod Lokomotive 2:1. Svima je već dobro poznata priča oko dolaska/nedolaska Edoarda Reje, na kraju Splićani više nisu imali želje i vremena čekati Talijana i uručili su momčad u ruke Stanka Poklepovića.

Poklepović je pokušao pokrenuti momčad i doći do pobjede u Zagrebu, međutim iako je bilo određenih pomaka prvenstveno u napadačkoj fazi gdje je stvoreno više prilika nego u ranijim susretima, Lokomotiva je na kraju odnijela pobjedu. Obrana Splićana i dalje izgleda vrlo neuvjerljivo i to će svakako biti jedan od glavnih zadataka za Poklepovića.

Počelo je vrlo loše za goste koji su se već nakon pet minuta igre našli u rezultatskom zaostatku. Nakon prekida u skoku je najviši bio Franko Andrijašević koji je glavom poslalo loptu u mrežu.

Hajduk je krenuo po izjednačenje i prijetio je preko Malokua koji je bio sam pred vratima, ali je loše reagirao da bi u 25. minuti ipak došlo do poravnanja. Maloku je odlično dao loptu za Vlašića, ovaj ubacuje u sredinu za Maglicu, a napadač Hajduka poravnava na 1:1.

Do kraja prvog gola Hajduk je imao još jednu veliku priliku preko Maglice koji je bio neodlučan i na kraju nije napravio ništa.

Nije dugo trebalo Lokosima da dođu ponovno do prednosti. U 53. minuti nakon ubačaja Karla Bručića, Šime Gržan uspio je iz blizine ugurati loptu u mrežu uz negodovanje Splićana koji su tražili igranje rukom.

Hajduk se ponovno našao u minusu, krenuo je po povratak u utakmicu, čak je i dva puta poslao loptu u mrežu, ali oba puta dosuđeno je zaleđe pa tako nisu priznati golovi Gotala iz 55. i Vlašića iz 90. minute.

Lokomotiva je utakmicu završila s igračem manje nakon što je Tomislav Mrčela zaradio drugi žuti karton 25 minuta prije kraja.

Hajduk je s igračem manje igrao dosta stihijski i pokušavao na silu doći do gola dok je Lokomotiva prijetila iz kontranapada, ali niti ona nije uspjela promijeniti rezultat.

• Obrisan korisnik21.02.2015. u 22:12
    rekao sam da hajduk sad igra derbije s lokosima i to im je domet, ali pad je još gori jer i gube te derbije.
  • Obrisan korisnik21.02.2015. u 17:43
    Hvala, nisam skuzio, po grafici je ispalo da je dobio direktan crveni,
  • Hektor33321.02.2015. u 17:42
    Drugi žuti
    Hektor333
  • Obrisan korisnik21.02.2015. u 17:41
    Je li netko skuzio zasto je Mrcela dobio crveni? Vidio sam da se nesto unosio u lice sudcu, to mi je jedino logicno objasnjenje, jer ispada da mu je dao crveni direktno. Sto se tekme tice, Lokomotiva izvrsna, nisuse usrali Hajduka ko inace. Sovsic je za Machada i Antolica doktor. Hajduk nije bio... [više na forumu]