Chambery odličnim drugim poluvremenom do četvrtfinala, Montpellier bolji od Dunkerquea

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.03.2015.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala Kupa Francuske. Posljednji koji su dohvatili četvrtzavršnicu su Montpellier, Chambery i Ivry koji su tijekom vikenda stigli do pobjeda...

Najjači par osmine finala Kupa Francuske činili su Montpellier i Dunkerque. Domaćin je u susret ušao kao favorit na uvijek neugodnom domaćem terenu i to je i potvrdio. Slavio je visoko s 32:24.

Dunkerque ovaj put nije uspio odvesti utakmicu u svoje vode. Aktualni prvak Francuske voli utakmice na mali broj golova, ima vrlo čvrstu i uigranu obranu, međutim ovaj puta primio je 32 gola i to većinom znači i poraz za igrače Patricka Cazala.

Najviše problema gostima stvarali su Slovenci Dragan Gajić s devet golova te Vid Kavtičnik sa šest. Kod poraženih zaustavljen je Baptiste Butto na samo tri pogotka, a istaknuo se sa šest golova Julian Emonet.

Obrvanov Chambery također je imao neugodnog protivnika i to u St. Raphaelu. Ipak na svom parketu odigrao je odlično drugo poluvrijeme i stvorio prednost. Na odmoru je bilo 14:14, ali gosti su na kraju poraženi 30:24.

Edin Bašić zabio je sedam golova, a Timothey N'Guessan šest. Jerko Matulić i Damir Bičanić, koji je tijekom tjedna produžio ugovor, postigli su po tri gola.

Ivry je slavio s 31:30 protiv Nimesa koji je s tri brza gola u posljednjih minutu i pol uspio samo ublažiti poraz. Jedino iznenađenje osmine finala predvodio je Japhet-Romuald Kolle sa šest golova, a Nimesu nije pomoglo devet golova Pawela Podsiadla.