Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - uzvrati, 04.03.2015, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400

Sportnet • srijeda, 04.03.2015.

Rijeka je s ukupnih 8:1 izbacila Lokomotivu iz Hrvatskog kupa. Uzvrat u Kranjčevićevoj (4:0) nije ostavio Zagrepčanima prostor za preokret.

Kao i u prvoj četvrtfinalnoj utakmici, Rijeka je četiri puta pogađala protivničku mrežu, a momčad Lokomotive ovoga je puta ostala bez pogodaka.

Prvi pogodak pao je u 36. minuti kada je Mišić ušao u šesnaesterac i dodao Sharbiniju koji se nalazio nekoliko metara od Zelenike. Kapetan je bez problema doveo Riječane u vodstvo.

Samo tri minute kasnije gosti su ponovno zatresli protivničku mrežu. Vešović je na Sharbinijevu asistenciju s desne strane uputio loptu kroz noge protivničkog igrača i povećao vodstvo na 2:0.

Na početku drugog poluvremena, u 52. minuti, Tomasov je primio dugu loptu u šesnaestercu i lagano matirao Zeleniku. Rijeka je povećala vodstvo na 3:0.

Posljednji, četvrti pogodak postigao je Ivančić u 77. minuti. U šesnaestercu je loptu dodao Tomasovu koji je pogodio Zeleniku. Lopta se odbila od vratara Lokomotive i vratila Ivančiću koji je pogodio za visokih 4:0.

Rijeka se tako plasirala u polufinale hrvatskog Kupa, a društvo joj trenutno prave Hajduk i Dinamo.