Neraspoloženi Himki upisao poraz kod Zenita, Andrićeva Astana izgubila od Novgoroda

Branimir Korać • nedjelja, 08.03.2015.

Pet dvoboja u VTB ligi ove nedjelje ponudili su i nastupe Marka Popovića i Lukše Andrića. Obojica su upisali poraze, a Andrić je bio učinkovitiji...

Nižnji Novgorod odnosi pobjedu s gostovanja kod Astane koju je svladao 79:72. Domaćin je imao kontrolu u prvom poluvremenu, ali Nižnji Novgorod serijom 16:2 na početku treće četvrtine preokreće utakmicu i uzima stvari u svoje ruke. Astana se uspjela približiti i držati susret u neizvjesnosti do posljednje četvrtine kada obrana gostiju stvara razliku i domaćin ubacuje tek tri poena u zadnje četiri minute.

Ovaj put podbacili su Trey Thompkins (šest poena) i Taylor Rochestie (dva poena, 1/9 šut), a istaknuli su se Gal Mekel s 18 poena (6/11) i Artsiom Parahuski sa 16 poena (6/10) i deset skokova. Kod domaćina Rašid Mahalbašić ubacio je 15 poena (5/12), a Nik Caner-Medley 11 poena (2/6) uz šest skokova. Lukša Andrić za 17 minuta dodao je 11 poena (5/9) i četiri skoka.

Nakon što su se susreli sredinom tjedna u Eurokupu, Zenit i Himki odradili su i svoj dvoboj u VTB ligi. Zenit je ovaj put naučio lekciju i upisao tijesnu pobjedu.

Obje momčadi bile su šuterski neraspoložene, a ubačaj Kulagina 26 sekundi prije kraja dao je prednost Zenitu, imao je Himki priliku za pobjedu u zadnjem napadu, ali Tyrese Rice nije ubacio tricu sa sirenom i Zenit je deseti puta u nizu u VTB ligi slavio.

Kyle Landry predvodio je domaćina s 20 poena (5/11) i devet skokova dok je Walter Hodge dodao 16 poena (6/15). Kod poraženih Petteri Koponen ubacio je 21 poen (8/12) dok je Marko Popović bio neraspoložen i za 12 minuta ostao je bez poena (0/2 za dva, 0/3 za tri).

Do očekivane pobjede stigao je Uniks koji je u svojoj dvorani ugostio momčad Nymburka. Kostas Kaimakoglou i Vadim Panin tricama su zaključili seriju domaćina 16:5 na kraju treće dionice koja je odvela Uniks na plus 14 i tu je susret riješen.

Kaimakoglou je bio prvo ime susreta s 15 poena (3/7) i sedam skokova, James White pomogao mu je s 12 poena (5/8). Kod poraženih Garrett Stutz ubacio je 16 poena (7/11).