Josip Piršljin • ponedjeljak, 09.03.2015.

Najzanimljiviji dvoboj u četvrtfinalu engleskog FA kupa završio je slavljem Arsenala na Old Traffordu. Topnici su s 2:1 bili bolji od Manchester Uniteda i prošli su u poluzavršnicu.

Arsenal se pridružio Aston Villi u polufinalu FA kupa. Momčad Arsenea Wengera je gostovala u Manchesteru gdje su je čekali igrači Louisa van Gaala, te je slavila 2:1. U vrlo dinamičnom i zanimljivom susretu presudni pogodak postigao je bivši igrač Manchester Uniteda Danny Welbeck.

Domaći su pritisnuli u početku i pokušali su doći do brzog pogotka, no Arsenal se "othrvao" i sredinom prvog dijela počeo sve više prijetiti vratima De Gee. Do prvog pogotka Topnici su došli u 25. minuti nakon sjajno odigrane akcije koju obrana Manchestera nije mogla pratiti, a strijelac je bio Nacho Monreal.

Ipak, to vodstvo trajalo je samo četiri minute. Crveni vragovi su se ubrzo vratili u utakmicu izjednačivši preko Rooneyja koji je odlično reagirao glavom na ubačaj Di Marije. Do kraja prvog poluvremena nije više bilo pogodaka, na odmor se otišlo s 1:1.

Igra se smirila početkom nastavka i više nije bilo brzog ritma, a drugi pogodak Arsenala pao je nakon velike greške domaćeg braniča. Valencia je vrlo loše vratio loptu svom vrataru, osujetio je to Welbeck koji je zaobišao De Geu i zabio u praznu mrežu za 2:1.

Nove nevolje za Manchester stigle su u 77. minuti kada je Di Maria ekspresno zaradio dva žuta kartona. Zbog simuliranja je dobio prvi, a zbog povlačenja suca drugi, isključujući karton. Iako je bilo još nekoliko dobrih prilika na obje strane, rezultat se nije mijenjao, te se Arsenal plasirao među četiri najbolje momčadi.

Arsenal će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Readinga i Bradforda, a drugo polufinale čine Aston Villa - Liverpool ili Blackburn.

• qvestor10.03.2015. u 14:21
    Mn utd ima težak raspored do kraja i mogao bi opet završit na 8. mjestubaš me zanima dal će onda najurit Van Gaala kao što su Moyesa.U ovoj utakmici mislim da je presudila greška Valencije, a De Gea ipak ne može stalno sve branit kao što je branio u prvom djelu sezone i po meni on je najzaslužniji... [više na forumu]
    qvestor
  • ManchaVerde10.03.2015. u 11:37
    Van Gaalova karijera pokazuje da je prilicno dobar trener. Ipak, cini se da je bolje dat mu da radi s postojecim, a ne dat mu da kupuje igrace, onda pocne radit piz*ije (sjetimo se Barcelone na prijelazu stoljeca)...ulupali su previse love u ovaj ManU, i nekako mi je izgubio dusu, vise mi bacaju na... [više na forumu]
    ManchaVerde
  • Zdren10.03.2015. u 09:26
    Jako zanimljiva utakmica, bilo je gušt gledati. Pohvale sucu za kartone Di Mariji i Januzaju. Možda se može prigovoriti što nije Bellerinu dao drugi žuti. Nejasne Van Gaalove izmjene Shaw i Herrera van, Jones i Carrick unutra.
    Zdren
  • Hrvoje199010.03.2015. u 01:03
    vide se prvi rezultati Louisa "van geniala". J*beš mi sve ako bilo koji trener s A licencon ne bi ima iste ako ne i bolje rezultate sa ovon ekipon.