MAXtv Prva liga, 25. kolo, 14.03.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2.000

Sportnet • subota, 14.03.2015.

Lokomotiva je na Gradskom stadionu u Koprivnici izgubila od Slaven Belupa rezultatom 4:0. Nakon tri pobjede i jedne neriješene utakmice upisali su poraz, a u igri nisu stvorili nijednu bolju priliku za pogodak.

Koprivničanci su na domaćem travnjaku priredili pravu predstavu za svoje navijače i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu kod kuće.

Farmaceuti su dobro otvorili utakmicu, a prva prava prilika za vodstvo bila je u 17. minuti. Ozobić je dodao Puriću, koji se nalazio pred protivničkim golom, ali umjesto da je loptu glavom usmjerio u okvir gola, primio ju je prsima i propustio priliku za 1:0. Lokomotiva, s druge strane, nije ozbiljnije prijetila vratima domaćina, a svaki udarac koji su uputili prema golu završio je u rukama Karduma.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, Slaven je sve više napadao. Prvo je u 27. minuti Mirić imao odličnu priliku. Sam je išao prema Slugi, ali pucao je malo iznad vratnice. Minutu kasnije Ejupi se nalazio u šesnaestercu, pucao je prema golu, ali Sluga je obranio.

Pogodak se čekao do 30. minute. Gužvu ispred vratiju Lokomotive iskoristio je Mirić i odveo Slaven u vodstvo. Nalazio se u petercu, pucao je u okvir gola, lopta se odbila od Sluge natrag njemu i Mirić je zatresao mrežu. Farmaceuti su na predah otišli s minimalnim vodstvom.

Pokazalo se da je prvi pogodak bio odličan vjetar u leđa jer su već u 47. minuti povećali vodstvo. Lijepu akciju odigrali su Brlek i Ejupi. Izgledalo je da će Brlek pucati prema golu, ali je dodao Ejupiju koji se nalazio u petercu. Ejupi je zatresao mrežu i zabilježio svoj prvi pogodak za Slaven Belupo.

Lokosi su se u drugom poluvremenu pokazali opasnijima, ali nisu stvorili niti jednu bolju šansu za pogodak. U 64. minuti od većeg poraza spasio ih je Mrčela. Mirić je pucao prema vratima Sluge, lopta je ušla u okvir gola, ali nije zatresla mrežu, a Mrčela ju je poslao natrag na teren. Nakon te akcije, momčad Tomislava Ivkovića krenula je ozbiljnije prijetiti vratima Karduma.

Trener Čačić odlučio je u 75. minuti iz igre izvaditi Ejupija, a umjesto njega zaigrao je Vugrinec što se par minuta kasnije pokazalo dobrom odlukom. U 83. minuti, na asistenciju Crepulje zatresao je mrežu i povećao vodstvo na 3:0. Samo minutu kasnije pogodio je za 4:0 s ruba šesnaesterca i Slavenu osigurao nova tri boda.

Iz Koprivnice: Simona Margetić