Brzim odgovorom Jelovčića Hrvatska do pobjede protiv Slovačke i plasmana na Europsko prvenstvo

Branimir Korać • subota, 21.03.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo u futsalu pobjedom u Dubrovniku protiv Slovačke 3:2. Očekivano tvrda i neizvjesna utakmica na kraju je ipak otišla na stranu Hrvatske koja je ispustila prednost, ali na vrijeme stigla do pobjedničkog gola...

Kao što su prognoze uoči dubrovačkog turnira i govorile, Hrvatska i Slovačka bile su prejake za Tursku i Armeniju i u međusobnom susretu odlučivale su o izravnom putniku na Europsko prvenstvo u Srbiju.

Riječ je o protivnicima koji se dobro poznaju, često su se susretali, a Hrvatska je na kraju slavila i izdržala pritisak Slovaka koji su u završnici tražili preokret.

Hrvatska je odlično odradila prvo poluvrijeme i na odmoru imala prednost 2:0. U vodstvo ju je doveo Dario Marinović u 12. minuti nakon akcije iz prekida s Novakom da bi u 18. minuti ponovno nakon prekida mrežu zatresao i Jakov Grcić.

U drugom dijelu Slovaci su zaigrali bolje, krenuli po preokret i bili na dobrom putu da ga naprave. Neugodni trenuci događali su se sredinom drugog dijela kada je prvo Juraj Višvader u 32. minuti smanjio na 2:1 da bi minutu i pol kasnije Tihomir Novak napravio šesti prekršaj na Mikiti i Slovaci dobili kazneni udarac. Realizirao ga je Tomaš Drahovsky.

Srećom Hrvatska je na najbolji mogući način zaustavila nalet Slovačke i 14 sekundi kasnije preko Franka Jelovčića vratila prednost na svoju stranu.

Slovačkoj je za prvo mjesto trebala pobjeda zbog slabije gol razlike, međutim nije došla niti do poravnanja i Hrvatska je pobjedom 3:2 zauzela prvo mjesto u skupini i plasirala se na Europsko prvenstvo koje se održava od 2. do 13. veljače u Beogradu.

Hrvatska - Slovačka 3:2

Hrvatska: Jukić, Grcić, Novak, Jelovčić, Marinović; Bilić, Stojkić, Grbeša, Bajrušović, Babić, Pandurević, Suton, Matošević, Đuraš.