Matulić i Bičanić nosili Chambery do polufinala Kupa Francuske

Mihaela Bradovski • subota, 21.03.2015.

Rukometaši Chamberyja i PSG-a plasirali su se u polufinale Kupa Francuske. I jedni i drugi opravdali su ulogu favorita u susretima protiv Ivryja i Creteila te došli među četiri najbolja...

Obrvanov Chambery imao je na papiru najlakši posao u četvrtfinalu Kupa Francuske. Ugostio je drugoligaša Ivry i upisao glatku pobjedu 30:23 u susretu u kojem su gosti bili ravnopravan protivnik dok su imali snage.

Prvo poluvrijeme ponudilo je utakmicu bez posebnih odvajanja, Ivry je pet minuta prije odlaska na odmor imao čak i vodstvo 11:10, ali onda je domaćin krajem prvog i početkom drugog poluvremena napravio seriju od čak 8:0 i riješio pitanje pobjednika.

Odličnu utakmicu u pobjedničkom sastavu odigrao je Jerko Matulić koji je postigao osam pogodaka, a njemu uz bok bio je Damir Bičanić s pet golova. U sastavu poraženih Cesar Castro bio je strijelac sedam puta od čega šest puta sa sedam metara.

Tek u zadnjih pet minuta prolaz je osigurao PSG na gostovanju kod Šunjićevog Creteila. Domaćin može žaliti, imao je vodstvo, ali nije u konačnici izdržao.

Osam minuta prije kraja susreta Csepreghi je zabio za 25:23 Creteila i bio je to zadnji pogodak domaćina na susretu. Do kraja je PSG napravio seriju 5:0 i prošao u polufinale.

Osam pogodaka Williama Accambraya i sedam Fahrudina Melića bilo je dovoljno za prolaz dok je jedini Hrvat među strijelcima kod Parižana bio Marko Kopljar s jednim golom. Kod poraženih pet pogodaka postigao je Csepreghi.