Hrvatska pobjedom protiv Portugala do izravnog plasmana na Europsko prvenstvo

Branimir Korać • nedjelja, 22.03.2015.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina plasirala se na Europsko prvenstvo kojem će domaćin ove godine biti Bugarska. U Elitnom kolu odigranom u Bakuu, Hrvatska je upisala sve tri pobjede i zauzela prvo mjesto u skupini...

HRVATSKA - PORTUGAL 1:0 (0:0)

Hrvatska: Šemper, Hudećek (od 68' Prugovečki), Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo, Đurasek, Moro, Đira (od 73' Karamarko), Majić (od 46' Blečić), Lovren. Izbornik: D. Bašić.

Konačni poredak:
1. Hrvatska 9
2. Portugal 4
3. Srbija 4
4. Azerbajdžan 0

Tri utakmice i tri pobjede učinak je hrvatske nogometne reprezentacije do 17 godina na kvalifikacijskom turniru u Bakuu. Nakon domaćina Azerbajdžana (4:0) i Srbije (3:0), do pobjede su hrvatski nogometaši došli i protiv snažnog Portugala.

Portugal je označen kao jedna od najboljih europskih reprezentacija u ovom uzrastu stoga je hrvatska pobjeda još značajnija.

Susret je bio potpuno izjednačen, vodila se ravnopravna bitka svih 80 minuta, a trenutak odluke dogodio se početkom drugog poluvremena kada je u 42. minuti Nikola Moro svladao Fabija Duartea i donio Hrvatskoj pobjedu.

S ovom pobjedom Hrvatska je ostala na vrhu skupine dok će se Portugalci nadati da će biti u kvoti najboljih drugoplasiranih reprezentacija.

Treba napomenuti kako je Portugal utakmicu završio s dva igrača manje nakon što su isključenja zaradili Goncalo Vieira u 79. i Moreto Cassama u 81. minuti.