Hrvatska reprezentacija do 19 godina upisala poraz od domaćina Austrije

Mihaela Bradovski • subota, 28.03.2015.

Izabranici Ferde Milina nisu uspjeli doći do važnih bodova u susretu protiv Austrije. Hrvatska je u toj utakmici upisala poraz 2:0 i tako ostala na samo jednom osvojenom bodu na dnu skupine...

Nade hrvatske nogometne reprezentacije do 19 godina u odlazak na Europsko prvenstvu srušile su se porazom od Austrije 2:0. Nakon remija protiv Italije 2:2 u prvom kolu, Hrvatske je u drugom kolu tražila bodove protiv domaćina turnira.

Stvari se nisu odvijale onako kako su se u našem stožeru nadali, Austrijanci nisu dopustili Hrvatskoj dominaciju, a s druge strane kaznili su dvije pogreške hrvatske obrane.

Prvo je u 30. minuti Anočić skrivio kazneni udarac iz kojeg je Ripic zabio za vodstvo Austrije da bi tri minute kasnije Stolnik loše vraćao loptu prema Grbiću presjekao ju je Honsak i zabio za 2:0.

Hrvatska se nije uspjela oporaviti nakon što je ušla u ovaj minus, nije pomogao niti igrač više od 66. minute kada je isključen Lienhart te je do kraja susreta ostalo tih 2:0.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Škotske koja je u prvom susretu dana odigrala s Italijom 0:0, a susret je na rasporedu 31. ožujka od 13 sati.

Hrvatska - Austrija 0:2

Hrvatska: Grbić, Ćaleta-Car, Prce, Anočić, Stolnik (od 82' Lulić), Šunjić, Ćorić, Roguljić, Balić (od 46' Murić), Vlašić (od 64' Prtajin), Fiolić.