Hasanefendić s Lübbeckeom iznenadio Magdeburg, Kiel razbio i Erlangen

Davor Kovačević • nedjelja, 29.03.2015.

Za iznenađenje dana u Bundesligi pobrinuo se Lübbecke koji je s novim trenerom Seadom Hasanefendićem šokirao Magdeburg u gostima uz četiri gola Drage Vukovića i dobru partiju Nikole Blažička. Kiel je nastavio razbijati svoje protivnike, Duvnjak je zabio tri gola, jednako kao i Balić koji se vratio u kadar Wetzlara kojeg je nadigrao fenjeraš.

HC Erlangen – THW Kiel 22:36 (10:22)

Velika dvorana u Nürnbergu ove je sezone svjedočila rušenju Lowena i remiju s Flensburgom, pa su s razlogom navijači Erlangena tražili nešto i protiv aktualnog njemačkog prvaka. No 8000 navijača moglo je samo gledati kako Kiel puni mrežu Erlangena i sprema se za sljedeću subotu kada na sjever Njemačke stiže jedini rival za bundesligaški naslov.

Da domaćinima Kiel neće ostaviti baš ništa, osim mrežu punu golova, moglo se jasno vidjeti iz samog početka utakmice. Kiel je krenuo s 4:0 u pet minuta, a ogromnu dominaciju Kiela Erlangen je osjetio već nakon 20 minuta kada je ostao na četiri gola, a primio čak 17. Najviše što je njemački prvak vodio bilo je s 15 golova razlike u to u nekoliko navrata.

Jasno, utakmica koja je bila odlučena već na samom startu dobro je došla i treneru Kiela koji je priliku dao svim igračima, pa su se među 11 Kielovih strijelaca najviše puta, po pet, upisali Jicha i Weinhold, dok je Domagoj Duvnjak tri puta tresao mrežu. Theilinger, Rahmel u Thümmler su bili četverostruki strijelci za Erlangen, Katsigiannis i Stochl skupili su 11 obrana, a Ege i Sonne-Hansen kod Kiela tek osam.

SC Magdeburg – TüS N-Lübbecke 26:32 (12:18)

Tek jedna pobjeda iz posljednjih 11 utakmica upalila je sve moguće alarme u Lübbeckeu. Nad bundesligaškim statusom vinula se velika količina upitnika, cijenu je platio trener, a u ulogu vatrogasca došao je Sead Hasanefendić i na klupi Lübbeckea ostvario debi iz snova, na terenu na kojem je ove sezone samo Hamburg odnio pun plijen.

Propustio je tako Magdeburg iskoristiti kiks Flensburga i utaboriti se na trećem mjestu. Lübbecke je potpuno dominirao od samog početka utakmice, kao da je on ekipa koja se bori za treće mjesto Bundeslige. Već od starta se vidjelo da nešto ne štima u igri Magdeburga. Lübbecke se vrlo rano odvojio na ugodnu prednost, točnije nakon desetak minuta igre vodio je sa 7:2. Tu prednost Gladijatori su nagrizli tek do tri gola minusa u prvom dijelu, gosti su početkom nastavka poveli i s 19:12 i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla pod pitanje.

Među najzaslužnijima za veliki trijumf Lübbeckea bio je Langhans s devet golova, Schubert i Pieczkowski su dodali po šest, a Drago Vuković je precizan bio četiri puta. Iako su domaći vratari skupili jednu obranu više od gostujućih, Nikola Blažičko je osam obrana od ukupno 11 upisao u prvom poluvremenu kada se Lübbecke odvajao. Kod Magdeburga najbolji je bio Weber sa šest golova.

SG BBM Betigheim – HSG Wetzlar 28:25 (15:13)

Manje iznenađenje priredila je uvjerljivo najslabija ekipa Bundeslige. Na svom terenu svladala je favorizirani Wetzlar, ali ni ta dva boda joj neće biti od prevelike pomoći u očuvanju bundesligaškog života.

Nakon dvije utakmice izostanka u momčad Wetzlara vratio se Ivano Balić, no ni on nije uspio prodrmati svoju momčad koja je uključujući i ovu utakmicu u posljednjih šest ostvarila tek jednu pobjedu. Bietigheim je većim dijelom utakmice imao prednost na svojoj strani, početkom drugog dijela poveo i sa 17:13, a Wetzlar je u 48. minuti prvi put poveo na utakmici, kasnije i s dva gola razlike (23:21). Domaćin nije nastavio padati, uzvratio je serijom 6-1 za 27:24 što je za posljednjih 60 sekundi bilo i više nego dovoljno.

Scmid, Schäfer i Emrich bili su najistaknutiji pojedinci Bietigheima s po pet golova, iako njihovi vratari nisu briljirali. Ivano Balić je za goste pogodio tri puta, a najefikasniji je bio Weber zabivši šest pogodaka.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507