Final Tournament - Final Four, finale, 29.03.2015, 18:00 h
Veszprem 32:21 Meškov Brest
Meškov Brest

Mađarski Veszprem novi je osvajač SEHA lige, Meškov Brest ponovno drugi

Iz Veszprema:Zvonka Keliš • nedjelja, 29.03.2015.

Momčad Veszprema novi je regionalni rukometni prvak. U svojoj je Veszprem Areni mađarska momčad pokazala što sve zna u finalnom susretu s bjeloruskim Meškov Brestom te je predvođena odličnim navijanjem punih 60 minuta osigurala naslov osvajača SEHA Gazprom lige.

Veszprem - Meškov Brest 32:21 (14:9)

Finale SEHA Gazprom lige
VESZPREM - Veszprem Arena, Gledatelja: 5379
Suci: Načevski/Nikolov (Makedonija)

Veszprem: Rozsavolgyi (2 obrane), Mikler (14 obrana); Gulyas, Ivancsik, Schuch, Ruesga 3, Ilić 1, Nilsson 1, Nagy 2, Zeitz 1, Ugalde 8, Marguč 9, Rodriguez, Terzić, Sulić 2, Lekai 5
Trener: Carlos Ortega

Meškov Brest: Pešić (10 obrana), Čarapenka; Babičev, Božović 2, Manojlović, Kamišik 1, Nikulenkau 5, Stojković 8, Šumak, Vukić 1, Baranau, Karačić 1, Rutenka 2, Razgor, Šilović 1, Astrašapkin
Trener: Željko Babić

Sedmerci: Veszprem: 6/7; Meškov Brest: 4/4
Isključenja: Veszprem: 8 min.; Meškov Brest: 2 min.

Posljednji termin u Veszprem Areni ove nedjelje bio je rezerviran za samo finale SEHA Gazprom lige koje je donijelo dobru borbu domaćina završnog turnira te gostiju iz Bjelorusije. Mađarski Veszprem do borbe za naslov regionalnog prvaka stigao je nakon velike borbe s PPD Zagrebom te minimalnim slavljem 25:24 nad hrvatskom momčadi ovoga petka, dok je Meškov Brest priredio lagano iznenađenje u petak i prvom polufinalu dana pokazavši što sve zna te tako svladavši branitelja naslova, ekipu Vardara, 32:28. Sam finalni susret, u kojem zbog ozljede nije zaigrao hrvatski vratar Mirko Alilović, otvoren je odličnom borbom te izjednačenom igrom sve do završnice prvog poluvremena kada se Veszprem odvaja i na poluvremenu osigurava sigurnu prednost od pet pogodaka koju u nastavku samo povećava za konačno veliko slavlje i osvajanje naslova regionalnog prvaka.

Borbeno i agresivno bilo je od prve minute dvoboja u Veszprem Areni i pritom je bjeloruska momčad uspijevala vrlo dobro držati ritam i korak sa svojim suparnikom. Igralo se stoga pogodak za pogodak s tek minimalnom prednošću Veszprema koju Bjelorusi uspijevaju sustizati sve do sredine prvoga poluvremena kada ne koriste priliku za preokret rezultata. Gašper Marguč i Cristian Ugalde tada, pak, uzvraćaju na suprotnoj strani te odvode svoju momčad na +3 (9:6).

Obranović u najboljoj sedmorci turnira

Nakon samog finalnog susreta odabrana je i najbolja sedmorka završnog turnira, a u njoj je svoje mjesto pronašao i rukometaš PPD Zagreba Sandro Obranović, dok su se uz njega među sedam najboljih našli i Roland Mikler, Radoslav Antl, Gašper Marguč, Rastko Stojković, Dmitrij Nikulenkau te Laszlo Nagy, a najkorisnijim igračem turnira proglašen je Chema Rodriguez.

Siguran je među domaćim vratnicama i Roland Mikler, a Andreas Nilsson osigurava mađarska četiri pogotka prednosti pri ulasku u završnicu prvog dijela. Post od pogodaka kod Bjelorusa prekidaju Janko Božović i Dzianis Rutenka, no Veszprem se ubrzo ponovno odvaja na tri pogotka prednosti (11:8). Do odlaska na odmor Mađari samo povećavaju svoju prednost, ubrzavaju ritam i na predah odlaze s vodstvom 14:9.

Domaćin u uvodnim minutama nastavka samo povećava svoje vodstvo, dok gosti više ne mogu pronaći rješenje za svog suparnika. Mikler također nastavlja s vrlo dobrim reakcijama, a njegovi suigrači to koriste kako bi otišli na 19:11. Momčad Veszprema do samoga kraja održava stečenu prednost, odlazi na 25:16 i 28:18, Meškov sve teže pronalazi put do mađarskog gola i Veszprem slavljem 32:21, te uz veliku podršku svojih navijača punih 60 minuta, osvaja naslov prvaka SEHA lige.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Gašper Marguč s devet postignutih pogodaka, Renato Sulić dodao je dva gola, Roland Mikler sakupio je 14 obrana, Gergo Rozsavolgyi dvije, dok je najbolji kod Meškov Bresta bio Rastko Stojković s osam golova, Ljubo Vukić i Ivan Karačić zabili su po jedan gol, a Ivan Pešić zaustavio je deset lopti.