MAXtv Prva liga, 27. kolo, 02.04.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1.500

Sportnet • četvrtak, 02.04.2015.

Slaven Belupo upisao je petu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu, dok je Osijek nastavio niz poraza u Koprivnici. Farmaceute je spasio Crepulja u 89. minuti utakmice kada je zabio za 2:1.

Momčad iz Osijeka u Koprivnici nije slavila posljednjih 11 susreta, a u jesenskom ogledu Slaven Belupo pobijedio je rezultatom 2:0. Tragičar te utakmice za Osječane svakako je bio Jonjić, koji je upisao autogol.

Farmaceuti nisu najbolje otvorili utakmicu i već u četvrtoj minuti ostavili su prazan prostor gostima koji su pucali prema vratima, ali lopta je završila u rukama Picaka. Bijelo-plavi su pogodak čekali do 14. minute kada je gužvu pred vratima domaćina iskoristio Peev i odveo goste u minimalno vodstvo. Nalazio se u petercu i loptu je poslao u gornji desni kut.

Grešku u obrani Osječana iskoristio je tri minute kasnije Mihaljević. Na ubačaj Mirića, zabio je glavom s ruba peterca i poravnao rezultat. Crepulja je imao priliku odvesti Slaven na plus jedan u 25. minuti, kada mu je dodao Delić, ali pucao je iznad vratnice.

Prava opasnost Koprivničancima odigrala se u 30. minuti kada je Šorša pucao prema vratima, ali lopta opet nije htjela u gol. Mrežu je zatresla s vanjske strane. Osječane je u Koprivnici bodrilo oko 200 njihovih navijača, ali ni to nije bilo dovoljno za pogodak i na predah su otišli rezultatom 1:1.

Čačićeva momčad nije se pokazala ni početkom drugog poluvremena. Svaku akciju prekinuli su ili svojom greškom ili je obrambena linija gostiju odradila svoje. Borili su se sve do 80. minute kada je Mišić zatresao mrežu, ali sudac je svirao zaleđe i Slaven je tako ponovno propustio priliku da ode na plus jedan.

Sreća je ipak bila na njihovoj strani i u 89. minuti Crepulja je na asistenciju Mišića zabio za konačnih 2:1. Osječani su nastavili svoj crni niz u Koprivnici.

• Mithrandir03.04.2015. u 12:53
    Koliko gluposti u ovom članku......."Slaven B. se IZVUKAO (!!!!!!???!!!!??) u 89-oj min.".......valjda pobijedili..........zatim "farmaceute je SPASIO(!!?!?!!)".......čega spasio? neodlučenog? Čovjek je donio pobjedu......svašta......